Başarı için huzur lazım

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman camiaya mesaj verdi

Kusurları örtmekte
gece gibi olalım

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman dün antrenman öncesinde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yaptı. Karaman takımın kendi içinde bazı zorluklar geçirdiğini ve ilerleyen dönemde daha da toparlayacağını belirterek, Henüz ligin başı. Evet Galatasaray maçında iyi oynadık ve kazandık, biz Ankaragücü maçında da iyi oynamıştık. Galatasaray maçını oynadık ve bitti. Benim nazarımda o maç hakemin bitiş düdüğünü çaldığı andan itibaren bitti. Önümüzde Alanya maçımız var ve o maça odaklanıyoruz” dedi.

ZAMANLA ÇOK DAHA İYİ DURUMA GELEBİLİRİZ

Takım olarak hala eksikleri olduğuna işaret eden tecrübeli teknik adam, “Zamanla çok çok daha iyi bir duruma gelebiliriz. Bunun için huzur, samimiyet, dürüstlük lazım. Bu her kesimde lazım” diyerek de camiaya mesaj verdi. Karaman, “Hepimiz insanız, herkes hata yapabilir. Burada herkesin ortak paydası Trabzonspor olduğu için varsa bu hataları kulübün zarar görmeyeceği bir ölçü içinde görüp, onu çocuğumuz gibi sarmalayıp, büyütmeye, geliştirmeye özen gösterirsek hepimiz daha çok mutlu oluruz. Bizim ekstra bir beklentimiz yok. Biz haddini bilenlerdeniz, kendi eksikliğimizi de biliyoruz” diye konuştu.

MUTLAK DOĞRULARIMIZ OLMALI

Milli takımlarda oynayan oyuncuların sorunsuz bir şekilde takıma katılımını beklediklerinin altını çizen Karaman, “Mevcut oyuncularımızdan antrenman eksiği ve sakat olanların da biran önce tedavilerinin tamamlanarak aramıza katılmasını bekliyoruz. Dolayısıyla hedef bitmiyor. Oynadığımız hangi müsabaka olursa olsun dünyanın en iyi kulübü de dahil olmak üzere sahaya kazanmak için çıkarız. Bu kazanmanın ötesinde bizim mutlak doğrularımız olmalı. Bunlar nedir; sahaya çıkan futbolcunun sahaya çıktığı anda bütün sorunlarını dışarıda bırakıp işine odaklanmalı. Rakip kimse, o saygıyı göstermeli, bu saygı asla kendisine olan özgüvenini törpülememeli. Özgüvenimiz, mücadele gücümüz her zaman yüksek olmalı. Yapabileceklerimizin en iyisi neyse onu yapabilecek kalitede olmalıyız.” dedi.

YÖNETİME TEŞEKKÜR ETMEK LAZIM

Alanya’nın son derece zor bir rakip olduğunu ve o derece zor bir müsabaka olacağını dile getiren Karaman, bu nedenle de bu maça en iyi şekilde hazırlanacaklarını söyledi. Karaman, “Formamızı, armamızı en iyi şekilde temsil etmek, en iyi futbolu oynayıp en iyi sonucu almak için sahaya çıkacağız. O maçı oynayıp hakem düdüğü çaldığı andan itibaren önümüzde oynayacağımız maçlara odaklanacağız. Buradahedefler bitmiyor. Uzun vadeli hedefe gitmeye gerek yok. Uzun vadeli hedefin araştırmasını zaten yönetim kurulu veriyor. Başkanımızın nezdinde yönetim kuruluna teşekkür etmek gerekiyor. Gerçekten çok zor şartlarda çok zor şekilde bir görev ifa ediyorlar. Bizi de olabildiğince huzurlu bir şekilde saha içerisine çıkarma gayreti içerisinde oluyorlar” dedi.

KUSURLARI ÖRTMEKTE GECE KARANLIĞI GİBİ OLALIM

Trabzonspor’un menfaatine herkesin destek olması gerektiğini ve kusur aramanın kimseye yarar sağlamayacağını ifade eden Karaman şöyle konuştu. “Bu camianın etrafında toplanan her birimden olan insanlar var. Bu insanların özde samimi olmasını beklersiniz. Eğer sen çok hata ve kusur görmek istersen görürsün. Sen kusursuz değilsin ki kusur görmeye gayret gösteriyorsun.  Mevlana, ‘Başkalarının kusurunu örtmekte gece karanlığı gibi olun’ diyor. Biz de şu an camia içerisinde varsa gece karanlığı gibi olmaya gayret göstereceğiz. Kim samimi, bizimle beraber, kucaklayacağız, kim samimi değil o samimiyeti içerisinde hangi verimi, desteği alabiliriz onun gayreti ve çabası içinde olacağız. Yoksa, “Tamam sen hata yaptın, git’ dediğin nokta içerisinde camiada, kulüpte adam bırakmamamız lazım. Bu geleceğe bakış noktası içerisinde bize bir yol haritası belirliyor. Allah nasip eder, ömür verir de uzun vadeli plan program içerisinde bu yakın bir gelecekte çok daha güzel günler yaşayacağımız bir ortam inşallah oluşabilir.”

Haberler