Yatırımcının bürokrasi öfkesi

TRABZON’UN Dernekpazarı ilçesinde 5 milyon liralık Turizm Vadisi projesinden vazgeçen iş adamı Metin Al isyan etti. Al, “Ben ilçemize yatırım için Bursa’daki işlerimi bırakıp geldim. Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile görüştüm, ilgili kurumlara talimat verdi ama maalesef hiçbir sorunu çözemedim. Projemi gerçekleştiremiyorum. Bu mu Trabzon’un turizme bakışı?” şeklinde isyan etti.

TRABZON’UN Dernekpazarı ilçesinde 5 milyon liralık Turizm Vadisi projesinin önündeki engelleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatına rağmen aşamayan işadamı Metin Al isyan etti. Al, “Ben ilçemize yatırım için Bursa’daki işlerimi bırakıp geldim. Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile görüştüm, ilgili kurumlara talimat verdi ama maalesef hiçbir sorunu çözemedim. Projemi gerçekleştiremiyorum. Bu mu Trabzon’un turizme bakışı?” şeklinde sitem etti. Projesiyle ilgili gelişmeleri günebakış’a anlatan Al, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun yanımda yetkililere verdiği talimatlara rağmen bürokratik engelleri aşamadık. Ben 60 yaşında birisi olarak bu işe ihtiyacım yok ama istedim ki memleketime bir yatırımın olsun. Bursa’daki işlerimi bırakıp geldim. Beni hem ilçedeki siyasetçiler hem de bürokrasi yalnız bıraktı. Bir yıldır Karayollarının engeli nedeni ile dere ıslahını yaptıramadık. Başka yerlerde ‘ilçeme, memleketime yeter ki yatırım olsun, biz ne gerekiyorsa yapalım’ denirken bizi adeta yalnızlığa ittiler. Bu saatten sonra bu şartlar altında ben buraya nasıl yatırım yapayım. Sayın Soylu’nun talimatına rağmen, Karayolları, Devlet Su İşlerinin ıslah ihalesine olumlu görüş vermedi.” dedi.

ARTIK PROJEYİ ŞAPMA ŞANSIM KALMADI

Al, maliyetlerinin ikiye katlandığını artık projeyi yapma şansının kalmadığını belirterek, “Karayolları Cumapazarı şantiyesinde yaptığımız son toplantıda bana ‘3 yıl daha burada hiç bir şey yapamayız’ denildi. Bu arada proje maliyetim ikiye katlandı. Benim de bu saatten sonra artık bu projeyi hayata geçirme şansım yok.” dedi.

Yaşar FALCI

Haberler