Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Diyadin’den öz eleştiri

Diyadin’den öz eleştiri

Giresunspor’un Teknik Direktörü Diyadin, ortaya koydukları futbolu geliştirmeleri gerektiğini söyledi

Diyadin: “Pas ve topun bizde kalma oranını artırmalıyız. Ümraniyespor karşılaşması çok kötü oynadığımız bir maçtı. Takıma sonradan katılan oyuncularla çok fazla bir arada olamadık”
 

İlk 4 haftada hanesine 9 puan yazdırabilen Giresunspor’da teknik adam Metin Diyadin, takım oyununu geliştirmek zorunda olduklarını dile getirerek öz eleştiri yaptı. Ümraniyespor maçında çok kötü bir futbol ortaya koyduklarını ifade eden Diyadin, “Oyunumuzu daha geliştirmek zorundayız, pas ve topun bizde kalma oranını artırmalıyız. Bu da oynadığımız son karşılaşma olan Ümraniyespor müsabakasında açık ve net görüldü. Çok kötü oynadığımız bir maçtı” dedi.

“Daha tempolu oynamalıyız, daha fazla top çalmalıyız ve topun bizde kaldığı süre daha fazla olmalı” diyen Diyadin, “Kompakt bir oyun ortaya çıkarmamız gerekiyoruz. Açıkçası bazı oyuncuları maçta görüyoruz. Çok fazla bir arada olamadık. Daha öncesini çok bilmediğimiz arkadaşlar var. Görerek şans veriyoruz. Verim alırsak devam ediyoruz, alamazsak diğer alternatiflere yöneliyoruz. Dolayısıyla bu bir süreç alıyor ve belki biraz daha alabilir” şeklinde ifadelere yer verdi.

Diyadin, son olarak “Takımımıza kampın sonunda gelenler oldu. Daha sonra transferin son gününde bile oyuncu almak zorunda kaldık. Bir kurgu oluşturmaya çalışıyoruz ve bu nedenle milli maçlardan dolayı lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. İnşallah sakatlığı nedeniyle son karşılaşmalarda forma giyemeyen oyuncularımız da Afyonspor maçı öncesinde takıma katılırlar. Taraftarımızın desteğiyle Afyonspor engelini 3 puanla geçmeliyiz” dedi.

Ali AKTEN

Haberler