Baheneye artık yer yok

Kasımpaşa maçında ummadık bir yenilgi alan Rizespor, ipleri sıkı tutacak

TEK TEK ANLATACAK

Süper Lige Kasımpaşa mağlubiyeti ile başlayan Çaykur Rizespor’da Teknik Direktör İbrahim Üzülmez eksikleri çıkardı. İki farklı öndeyken maçın son 15 dakikasında yenilen gollerle 3-2 mağlup olan yeşil-mavilerde maçın son bölümünde sergilenen futbolu içine sindiremeyen Üzülmez, ekibiyle birlikte baş başa verip Kasımpaşa maçının derin analizini çıkardı. Genç çalıştırıcı iki farklı öne geçtikten sonra özellikle orta sahada oyunu rakibe kaptırmasına oldukça içerledi. Ayrıca yapılan penaltı ve gereksiz fauller büyük tehlike olarak belirlendi. İbrahim Üzülmez yardımcıları ile birlikte kale ile birlikte defans, orta saha ve forvette yaptığı analizleri oyuncuları ile paylaşıp herkese tek tek hatalarını anlatacak.

ÇOK ZOR OLACAK

Yeşil-mavili ekibin Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Süper Lig’in her zaman enteresan geçtiğini ve çok değişik sonuçlar alındığına dikkat çekerek, “Lige nasıl başladığın çok önemli değil. Nasıl bitirdiğin önemli. Çünkü insanlar 34 hafta sonraki çizgiyi hatırlıyor. Biz de Rizespor olarak bir yıl aradan sonra çıktığımız ligde 33 hafta sonra doğru yerde olmak istiyoruz. Bunu da doğru söylemlerle, kamuoyunu yönlendirerek yapmak istiyoruz. Yoksa elbette ben de hayal tacirliği yapabilirim. Bunu iyi yaparım ama ben böyle bir adam değilim. İnsanlara net bir şekilde gerçekleri anlatmaya çalışırım. Elbette lig her takım için çok zor olacak. İlerleyen haftalarda ivmeyi kendi lehimize çevirmek istiyoruz” dedi.

AGRESİF TAKIM OLACAĞIZ

Eksikleri olduğunu bu eksikleri de çok çalışarak gidereceklerinin altını çizen İbrahim Üzülmez, “Eksiklerimizi Kasımpaşa maçında net olarak gördük. Gerekli dersi fazlasıyla aldık. Hem bireysel hem de takım oyunun da eksiklerimiz ve hatalarımız var. Bunları gideceğiz. Kasımpaşa maçını çok kolay goller yiyerek kaybettik. Bundan sonraki süreçte prensip olarak da kolay kaybetmeyen, oynadığı oyundan keyif alan, agresif bir takım olacağız. Kötü oynasa bile kötü mücadele eden bir takım olmayacağız. Bahane üretmeyeceğiz ve işimizi en iyi şekilde yapacağız. Ben bunun sözünü veriyorum. Bunun için de ipleri çok sıkı tutacağız" dedi.

Alihan TELATAR

Haberler