Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Ercan kendini yaktı

Ercan kendini yaktı

Tahkim Kurulu Pazarspor’la sözleşmesini haksız yere fesheden Ercan Güneri’nin cezasını onadı

Pazarspor’la geçtiğimiz sezonun devre arasında sözleşmesini haksız yere feshederek Kozan Belediyespor’a transfer olan Ercan Güneri, 6 ay sahalardan uzak kalacak
Ercan Güneri kendisini yaktı… Spor Toto 3. Lig 2. Grup ekiplerinden Pazarspor’la sözleşmesi devam etmesine rağmen sözleşmesini alacakları olduğu gerekçesi ile tek taraflı olarak fesheden Ercan Güneri, Pazarspor’un yaptığı itirazlar sonucu sözleşmesini haksız feshettiği için 6 ay sahalardan uzak kalacak. 36 yaşındaki forvet oyuncusu Pazarspor’a da 15 bin liraya tazminat ödeyecek. Tahkim Kurlundan yapılan açıklamada, “Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararında usule ve esasa aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oyçokluğu ile karar verilmiştir.” dendi.

NE OLMUŞTU?
Pazarspor’un eski kaptanı geride bırakılan sezonda 49 bin lira alacağı olduğu için alacaklarının 1 ay içerisinde ödenmesini istedi. Güneri’nin sözleşmesi gereği alacaklarının son ödeme tarihi 31 Mayıs 2017 olduğu için Pazarspor yönetimi tarafından Güneri’nin bu talebi reddedildi. Alacaklarını bahane edip sözleşmesini fesheden Güneri, ardından Kozan Belediyespor ile anlaştı. Pazarspor yönetimi de Güneri’nin sözleşmeye uymadığını ifade ederek TFF’ye başvurdu. TFF’den yapılan incelemeler sonunda Güneri’ye sözleşmesini haksız feshettiği için 6 ay sahalardan men ve 15 bin liraya yakın para cezası vermişti.

En büyük hatam
Pazarspor’da Başkan Hüseyin Yangın’ın Ercan Güneri için “En büyük hatam” dediği öğrenildi. Yangın’ın yakın çevresine yaptığı açıklamalara göre, sezon başında daha teknik direktör belli olmadan takıma abilik yapması için kaptanlık verdiği Güneri’nin, Yangın’ın beklentilerini boşa çıkardığı ve disiplinsiz tavırlarından dolayı Yangın’a pişmanlık yarattığı öğrenildi.

Haberler