Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Gümüşhane’de 156 genç çiftçiye hibe desteği

Gümüşhane’de 156 genç çiftçiye hibe desteği

Gümüşhane'de 156 genç çiftçiye, 30 bin liraya kadar hibe desteği verilecek.

Gümüşhane'de 156 genç çiftçiye, 30 bin liraya kadar hibe desteği verilecek.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Edip Birşen, yaptığı yazılı açıklamada, müracaatlar sonucu kabul edilen projelerin toplam bedelinin 4 milyon 680 bin lira olduğunu ifade etti.

Gümüşhane’de bin 309 genç çiftçinin proje kapsamında müracaatta bulunduğunu ve 156 projenin onaylandığını aktaran Birşen, şunları kaydetti:

"Genç Çiftçi Proje Değerlendirme Komisyonu, proje sayılarını, uygulanan projelerin sürdürülebilirliği, coğrafi yapısı, iklimsel veriler, toprak yapısı, ürün deseni ve ilçeler bazında müracaat edilen proje sayısı göz önünde bulundurularak dağılımı gerçekleştirmiştir. Onay verilen projelerden 3 milyon 660 bin lira bedelli 122 adeti hayvancılık, 1 milyon 20 bin lira bedelli 34 adeti ise bitkisel ve diğer üretimdir.  Asil olarak sözleşme imzalamayı hak kazanan genç çiftçilerle 05-12 Haziran 2017 tarihleri arasında hibe sözleşmesi imzalandı. Projeler ilimiz tarımsal hasılasına ve istihdamına önemli katkı sağlayacaktır."

Haberler