Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Giresun’un Espiye ilçesinin 31. köyü kuruldu

Giresun’un Espiye ilçesinin 31. köyü kuruldu

Giresun’un Espiye ilçesinin 31. köyü kuruldu. 

İlçeye bağlı Güzelyurt Köyü, Sarnıç köyünün bağlısı olan mahalle her iki köyden de ayrılarak ‘Aydınlar’ adıyla ilçenin 31. köyü oldular. Yeni kurulan köyde ise ilk muhtarlık seçimi de yapıldı. 4 adayın yarıştığı seçimlerde 36 oy alan Yılmaz Aydın köyün ilk muhtarı oldu. Çiçeği burnunda yeni köyün yeni muhtarı Aydın, köyün bundan kalkınması ve gelişmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Köyün ihtiyar heyeti ile birlikte en iyi şekilde çalışacaklarını belirten Aydın, “ Köyümüz yeni kuruldu, 4 aday olarak seçime girdik. Yeni kurulan köyümüzün sakinlerinin verdiği oylar ile muhtar seçildik. Ben inanıyorum ki diğer üç arkadaşımdan her hangi biride seçilseydi köyümüz için elinden gelenin en iyisini yapardı. Burada bana öncülük yapmak düştü, ilk muhtar olarak bizden sonra geleceklere daha iyi bir köy bırakmak için çalışmalarımıza en iyi şekilde sürdüreceğiz” dedi.

Haberler