Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Öğrencilere "Minik 112" eğitimi verildi

Öğrencilere "Minik 112" eğitimi verildi

 Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle yürütülen ortak çalışmada "Minik 112 Projesi" için 90 okulda 3 bin 847 öğrenciye eğitim verildi.

112 Acil Sağlık Hizmetleri konusunda öğrencilerin bilgilendirildiği 112 dostu okullar oluşturmak için il genelindeki 90 okulda 3 bin 847 öğrenciye eğitim verildi.

Eğitimlerde öğrencilere acil durumlarda nasıl hareket edilmelidir, 112 ne zaman aranmalıdır, hangi bilgiler verilmelidir, 112 acil hattı arandığında nasıl konuşulmalıdır, temel ilk yardım uygulamalarında bilgi verildi.

İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe de yaptığı açıklamada, öğrencilere 112 acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında eğitim verildiğini söyledi.

Bu eğitimlerin, 112 çağrı sisteminin daha doğru kullanılmasını sağlayacağını, gelecekte sistemde gereksiz çağrı miktarının daha da düşeceğini ifade eden Tepe, "İlimizdeki tüm vatandaşlarımız bu konuda son derece hassas ve özenli olmalı. Çünkü söz konusu olan insanımızın hayatı." dedi.

Haberler