Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Unutulmaya yüz tutmuş Tamzara dokuması kumaşlar yeniden hayat buluyor 

Unutulmaya yüz tutmuş Tamzara dokuması kumaşlar yeniden hayat buluyor 

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde yöre ekonomisine kazandırılmaya çalışılan Tamzara dokuması Ivana Sert’in sunumuyla sokak defilesinde tanıtılacak

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesindeki 200 yıllık  tarihi Tamzara kumaşı sokak defilesiyle tanıtılacak. 

Şebinkarahisar ilçesinin tarihi Tamzara mahallesinde 1800’lü yılların başından beri dokunan ve unutulmaya yüz tutan Tamzara dokuması, sokak defilesi ile tanıtılacak ve dokumanın yeniden ilçe ekonomisine kazandırılması sağlanacak.

İlçenin  yüzyıllardır dokumacılık yapılan bir yerleşim yeri olarak bilinen Tamzara mahallesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan sokak defilesi ünlü modacı ve mankenleri katılımı ile 1 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşecek. Ticari anlamda eski günlerini özleyen Tamzara dokuması yeniden tekstil sanayindeki önemine kavuşması için Tamzara Mahallesi Güzelleştirme Derneği ile Şebinkarahisar Kaymakamlığı ve Şebinkarahisar Belediyesi tarafından organize edilen tanıtım defilesi ile gün yüzüne çıkacak. Defilede Tamzara Dokuması kumaşları ile hazırlanan kıyafetler, çantalar ve ayakkabılar ünlü mankenlerin katılımı ile tanıtılacak.

İlçede ikincisi düzenlenecek olan Tamzara Defilesi ile Tamzara dokumasının hak ettiği o eski dönemdeki ününe kavuşması, tekstil ve moda sektöründe yerini alması amaçlanıyor.

Defilenin koreografisini Uğurkan Erez üstlenirken, baş mankenliğini de Ivana Sert yapacak.

Haberler