Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Karayollarından Büyükşehir’e uyarı

Karayollarından Büyükşehir’e uyarı

KARAYOLLARI 10. Bölge Müdürlüğü, Trabzon Büyükşehir Belediyesini insan hayatını tehlikeye atmakla suçlayarak uyardı. Gönderilen yazıda, reklam uygulamalarının yola olması gereken mesafe kuralını çok net bir şekilde ihlal ettiğini, bu uygulamaların Trabzon’daki trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu ifade edildi.

Trabzon’da geçtiğimiz aylarda şiddetli rüzgarın etkisiyle elektrik direğine paraşüt olan reklam uygulamaları, direğin devrilerek bir aracın üzerine düşmesine neden olmuştu. Araç sürücüsü, canını zor kurtardığını belirterek hukuki yönden hakkını arayacağını ifade etmişti.   Karadeniz sahil yolu ve şehir içi geçiş yolu üzerindeki bu reklam uygulamalarıyla ilgili Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne uyarı yazısı gönderdi. Gönderilen yazıda, reklam uygulamalarının karayolları trafik kanununda yola olması gereken mesafe kuralını çok net bir şekilde ihlal ettiğini, bu uygulamaların Trabzon’daki trafik güvenliğini tehlikeye soktuğunu, oluşabilecek bir kazada olması muhtemel can ve mal kaybından doğabilecek tüm sorumluluğun maddi manevi büyükşehir belediyesinde olduğu ifade edildi.   Bakalım insan hayatını ve trafik güvenliğini tehlikeye atan bu uygulamalarla ilgili büyükşehir belediyesi nasıl bir uygulamada bulunacak.

Haberler