Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Millet olarak Katar’ın yanındayız

Millet olarak Katar’ın yanındayız

AK PARTİ Rize Milletvekili Hasan Karal, yaşanan Katar krizi ile ilgili değerlendirmede bulunurken millet olarak Katar’ın yanında olduklarını söyledi. Büyük devlet olmanın sorumlulukları olduğunu belirten Karal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin arkasında olmanın mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Körfez ülkeleri arasında geçtiğimiz günlerde büyük bir kriz patlak vermiş ve Suudi Arabistan öncülüğündeki beş Arap ülkesi, Katar’a karşı birtakım yaptırımlar da içeren diplomatik abluka kararı aldığını açıklamıştı. AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, yaşanan Katar krizi ile ilgili değerlendirmede bulunurken, millet olarak Katar’ın yanında olduklarını söyledi. Büyük devlet olmanın sorumlulukları olduğunu belirten Karal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin arkasında olmanın mutluluk verici olduğunu söyledi. Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ile Yemen hükûmetlerinin Katar’la tüm ilişkilerini kesmesiyle başlayan krizde sular durulmuş değil. AK Parti Rize Milletvekili Karal, sosyal medya hesabı üzerinden Katar krizi ile ilgili birtakım açıklamalar yaptı. Karal yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Bugün Katarlı bir dostumu aradım. Hal ve hatırını sordum. Millet olarak yanınızdayız, üzülmeyiniz dedim. Katarlı dostumun ağlayarak verdiği cevap beni de duygulandırdı. ‘Biz Katarlıların Türkiye ve Erdoğan'dan başka dostu yoktur.’ dedi. Büyük devlet olmak, kendi sınırlarına kapanmakla değil, ümmetin derdiyle dertlenmekle mümkün olur. Ecdadımızın mirası bu kutsal anlayışımızı sahiplenmiş bir liderin arkasında olanlara ne mutlu.”

Haberler