Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Rize-Trabzon kardeştir!

Rize-Trabzon kardeştir!

Başkan Kalkavan, Trabzon Başkanı Usta ile buluştu ve buzlar eridi

TFF’deki kongrede Demirören’in bulunduğu ortamda buluşan Kalkavan, Usta’ya özellikle Yanal’ın videosundan etkilendiğini belirtirken, iki kardeş şehrin bu zor günleri aşacağına inandığını belirtti

KARDEŞLİK VURGUSU

Rize’den Trabzon’a zeytin dalı. Trabzonspor’un evinde Bursaspor’a yenilmesi sonrası Süper Lig’e veda eden Rizespor’da Başkan Metin Kalkavan, “Rize bunu unutmaz” açıklamasıyla iki kulüp arasındaki gerilim had safhaya ulaşmıştı. Hikmet Karaman ve camianın önemli isimlerinin de Trabzon’a dönük sert açıklamalarına Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, “İki şehir kardeştir. Bu oyuna gelmeyin” mesajı ile cevap vermiş, dost elini uzatmıştı.

SİTEM ETTİ

Bu tablonun ışığında Ankara’da yapılan TFF’nin Mali kongresinde iki başkan biraraya geldi. Rizespor Başkanı Kalkavan, Usta ile yaşanan gerilimin üzerine Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören’in olduğu ortamda biraraya geldi. Bu buluşmada Kalkavan’ın yaptığı açıklamalar nedeniyle Usta’nın kendisi sitem ettiğini Trabzon’un asla kardeş gördüğü takıma karşı yapılan haksız söylemleri haketmediğini ilettiği ifade edildi. Kalkavan’ın da yaşanan şokun etkisinin hala üzerlerinde olduğunu ancak özellikle Ersun Yanal’ın görüntüleri sonrası kafalarındaki soru işaretlerini kaldırdığı belirtti.

DESTEĞE HAZIRIZ

Kalkavan, Usta’nın sürekli kardeşlik yönünde verdiği mesaj sonrasında Trabzonspor ile Rizespor arasında yaşanan gerilimin yumuşatılması ve gelecek sezona dönük birlikte işbirliğinin devam edilmesi yönünde fikir birliğine varıldığı ifade edildi. Usta’nın görüşmede Kalkavan’a Trabzonspor olarak her zaman Rizespor’un yanında olduklarını, her türlü desteğe vermeye hazır olduklarını söylediği belirtildi. Bu görüşme ile iki kulüp arasındaki gerilim de yumuşamaya başladı.

Haberler