Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Katar krizi Siyonizm’in yeni oyunu

Katar krizi Siyonizm’in yeni oyunu

Katar krizi hakkında konuşan Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Kurt, “Siyonizm Suriye’de yaptığını Katar’da yapmaktadır.” dedi

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, partisinin haftalık olarak düzenlediği basın toplantısında Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin terörizme destek sağladığı gerekçesiyle Katar'la olan tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurması üzerine değerlendirmelerde bulundu. Kurt, Katar’a yapılan diplomatik girişimlerin daha önce Suriye’ye yapıldığını ve bu yaptırımların Siyonizm’in hedefleri arasında olduğunu söyledi. Kurt, Siyonizm’in hedeflerinin artık gün yüzüne çıktığını belirterek Arap ülkelerinin Katar’a yaptırımın Trump’ın Suudi Arabistan ziyareti sonrasında olduğunu belirtti. Kurt, şöyle devam etti: “Trump’ın ilk ziyareti Suudi Arabistan’a oldu. 110 milyar dolarlık bir silah anlaşması ve ardından belirli bir süreyi kapsayan 350 milyar dolarlık bir anlaşma yapıldı. Arkasından da bu olaylar yaşandı. Bu gelişmeler karşısında Türkiye, Katar ve İran’ın sağduyuyu kaybetmemesi gerekir. Hiddetle ayağa kalkıp büyük zararlarla oturmamak için aklıselim bir tavır içinde olmalıdırlar. Orta Doğu’da yaşanan her sorun Siyonizm’in işine yarıyor. Bundan dolayı İslam ülkeleri derhal bir araya gelmelidir. Yine komşumuz İran’da yapılan saldırıları sözde Sünni olan DEAŞ terör örgütü üstlendiğini açıkladı. Amaç Şii- Sünni savaşını başlatmaktan başka ne olabilir? Yakın coğrafyamızda yaşanan bu elim ve vahim gelişmeler gösteriyor ki asıl hedef Türkiye’dir. Yalnız kalmış, etrafı kuşatılmış bir Türkiye. Artık bazı önyargılarımızdan ve kişisel, siyasal çekişmelerden vazgeçmemiz gerekli ve aciliyeti olan bir hal almıştır. Adım adım Türkiye büyük bir tehlikenin içine doğru gitmektedir. Karşımızdaki düşman bizim siyasi veya etnik farklılıklarımızla ilgilenmiyor ya da dinsel görüşümüze aldırış etmiyor. Hepimizi köleleştirmek ve sömürmek istiyor. Bizleri topyekûn yok etmenin peşinde.

Türkiye’yi bu güne kadar yöneten iktidarlar, şimdi yönetmekte olan iktidar… Artık ABD ve Siyonist topluluklar olan AB, BM, NATO vb. kuruluşlarla ve devletlerle iş birliğinin çözüm olmadığını anlamanın zamanı gelmedi mi? Artık tarih boyunca bizi yok etmek için her türlü saldırıların bu mihraklar tarafından bize karşı yapıldığı anlaşılmadı mı?”

ERBAKAN’IN ÖNERİLERİ HAYATA GEÇMELİ

Millî Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın millî birlik ve kalkınma ile ilgili ortaya koyduğu çözüm önerilerinin bir an önce hayata geçmesi gerektiğini belirten Cevat Kurt, “Kimdir bu ABD kovboyu, at hırsızı, sığır çobanı bu bölgede kabadayılık yapacak. Bize ne yapmamız gerektiğini, nasıl hareket edeceğimizi söyleyecek. Bu nasıl bir zillettir? Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Merhum hocamızın söylemi ile “Bana ne Amerika’dan, bana ne Amerika’dan.’ diyerek, millî politikalara acilen dönmeliyiz. Yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyayı hep birlikte el ele, gönül gönüle vererek birlikte kurmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler