Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bir güzel doğum günü hediyesi

Bir güzel doğum günü hediyesi

GİRESUN’UN Görele ilçesinde eşinin doğum günü olan 1 Haziran tarihinde beyin kanaması geçirdiği belirtilen ve ambulans helikopterle Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine sevk edilen Sebahattin Kaya (39), yapılan tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Baş ağrısı, dönmesi ve ellerinin uyuşması şikâyetiyle Görele Devlet Hastanesine giden ve burada yapılan müdahalede beyin kanaması geçirdiği anlaşılan Sebahattin Kaya (39), Görele 13 Şubat İlçe Stadı’na indirilen ambulans helikopterle Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine sevk edildi. Doktorların harekete geçtiği ve yapılan tüm müdahaleye yanıt veren Kaya, hayatını kaybetmeye kadar gidecek olan beyin felcinden kurtuldu.  Sebahattin Kaya’nın eşi Lütfiye Kaya ise eşinin sağlığına kavuşmasının kendisine doğum günü hediyesi olduğunu belirterek, “Allah’ıma şükürler olsun. Bir mucize gerçekleşti. Doğum günümün en büyük hediyesi oldu bu bana. Devletimize ve tüm sağlık çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Trabzon’daki tedavisinin ardından Görele Devlet Hastanesinde gözlem altına alınan Kaya, eşinin doğum gününde tekrar hayata tutunduğunu, olası bir felçten kurtarıldığını belirtti. Kaya, “Baş ağrısı, baş dönmesi ve ellerimin uyuşması şikâyetiyle gittiğim Görele Devlet Hastanesi Acil Servisinden beni nöroloji servisine gönderdiler. Burada beyinden tomografi çekilmem istendi. Beyin tomografisinde beynimde kanın pıhtı attığı görüldü. Genç yaşlarda bu tür vakaya çok az rastlandığını, 400 saatlik bir zaman diliminin aşıldığında geri dönüşümün zor olduğunu söylediler. Nöroloji Uzmanı Fatma Kara başta olmak üzere tüm sağlık ekipleri benim için seferber olarak beni ambulans helikopterle beraber Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesine götürdüler. Tam sınırda hastaneye yetiştirildim. Burada beyin anjiyosu oldum. Tamamen sağ tarafım felç olmuştu. Hiç hareket edemiyordum. Bu günlere geldim şükürler olsun. Bana bu hizmeti veren devletimize, tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ben çok nadirim, milyonda bir olan vakalardan biriyim. Tamamen hayattan kopma, felç kalma ihtimalim vardı. Bir mucize eseri diyebilirim. Bizlere her türlü sağlık hizmeti sunan devletim ve milletim var olsun.” dedi. Kaya’nın dedesi ve babasını beyin kanamasından, annesini ise trafik kazasından kaybettiği öğrenildi.

Ahmet CEYLAN

Haberler