Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Olcay Şahan’ı Allah gönderdi

Olcay Şahan’ı Allah gönderdi

Trabzonspor’un genç yıldızı Yusuf Yazıcı altyapıdan A Takım’a çıkış sürecini anlattı

Kendimi hala altyapıdaki Yusuf gibi görüyorum. Ancak Trabzon benim için büyük motivasyon sağlıyor

Devre arası takıma katılan Olcay Şahan sanki benim için Allah tarafından gönderilmiş gibi... Gelişimime katkı sağlıyor

Trabzonspor'da bu sezon yıldızı parlayan Yusuf Yazıcı, kulüp dergisine kariyerinin başlangıcını, yaşadıklarını ve hedeflerini anlattı. İşte genç yıldızın açıklamaları:

 Sekiz yaşındaydım. Seçmelerde maç başlar başlamaz santradan kaleye gittim ve gol attım. 20 saniye geçmişti, belki daha da az. Golü atar atmaz Salih hoca beni dışarıya çıkardı. Ben, seçilemediğimi düşünerek 'Niye beni çıkardın' gibisinden ağlamaya başladım. O da 'Oğlum seçildin, ne istiyorsun' dedi. Büyük mutluluk yaşadım.

BÜYÜK GURUR

 Hala kendimi altyapıdaki Yusuf Yazıcı gibi görüyorum. Şu anda uzun bir yolun en başındayım. Çalışmayı çok seven bir yapım var ve artan bir tempoyla çalışmaya devam ediyorum. Eksiklerimin farkındayım. Hep Olcay Şahan ağabeyin yanındayım. Tecrübelerini aktarıyor, beni olumlu anlamda motive ediyor. Sanki bana Allah tarafından gönderilmiş gibi. Altyapıda iken beraber seremoniye çıktığım kaptanımız Onur da bana her zaman destek veriyor. Onlarla birlikte oynamak benim için büyükgurur.

YILDIZLARLA BERABERİM AMA HEYECANLI DEĞİLİM

 Arka daşlar ım, 'Birçok yıldız futbolcuyla oynuyorsun. Çok heyecanlı olmalısın' diyor. Ama ben asla o düşünceye kapılmıyorum. Neticede onlar da insan.

 Bu şehir bana güç veriyor. Bu şehre karşı sorumluluğum olduğunu düşünüyorum. Bizden sonra bu formayı terletecek şu anda altyapıda mücadele eden kardeşlerimize karşı sorumluluğum var.

 KTÜ Beden Eğitimi Bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Futbolda sadece iyi fizik yeterli olmuyor. Ayrıca psikolojik anlamda da iyi durumda olmanız gerekiyor. Yaşam koçu ve psikologla görüşüyorum.

Haberler