Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Arıcak Trabzonspor destek bekliyor

Arıcak Trabzonspor destek bekliyor

Elazığ 2. Amatör Küme takımlarından Arıcak Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Kılınç, bölgelerarası bir iletişim köprüsü kurma adına takımlarına Trabzonspor ismini verdiklerini ve Trabzonspor’dan da bu bağlamda destek beklediklerini söyledi. Kırsalda yaşayan bir topluluk olduklarını belirten Kılınç, “Gençlerin sosyal faaliyetler içerisinde bulunabileceği ortamlar burada bulunmamakta. Bundan dolayı bu gençlerimizin sosyalleşmesi, spora kanalize olması ve Trabzonspor sevgisi kazanmaları için bu kulübü kurduk” dedi.

Kılınç, “Elazığ 2. Amatör kümeye mücadele edeceğiz. İlk aşamada U13, U14, U19’da takım oluşturup liglerde mücadele etmeyi planlıyoruz. Amacımız Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmak. Tabi tüm bu düşüncelerimizi yapabilmemiz için maddi ve manevi yardıma ihtiyacımız var. Alt yapıyı oluşturmak için de malzeme ihtiyacımız var. 46 lisanslı sporcumuz var. Biz oyuncularımızın sadece 20’sine malzeme verebildik. Başta Trabzonspor olmak üzere iş adamlarından bu konuda destek bekliyoruz” dedi.

Kulüplerine Trabzonspor ismini koymalarına da açıklık getiren Kılınç, “1970’li ve 1980’li yıllarda Trabzon'un, Anadolu takımı olarak elde ettiği büyük başarılardan dolayı taraftarda bu sevda başladı. Biz de bölgelerarası bir iletişim kurma adına böyle bir isim uygun gördük. Bu köprüyü kurma amacımız bölgelerarası sevgi bağını oluşturmak. Bu nedenle kulübümüze Trabzonspor ismini koyduk. Trabzonspor’u Elazığ’a bekliyoruz. Trabzonspor’dan da davet gelirse bizde seve seve Trabzon’a geliriz” dedi.

Haberler