Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
76 üniversiteyi geride bıraktı

76 üniversiteyi geride bıraktı

TÜRKİYE’DEKİ devlet üniversiteleri ve bu üniversitelere bağlı fakülteleri akademik teşvik performanslarına göre sıralamak amacıyla yapılan değerlendirme sonucunda Giresun Üniversitesi 108 devlet üniversitesi arasında 76 üniversiteyi geride bırakarak 32. sırada yer aldı.

TÜRKİYE’DEKİ devlet üniversiteleri ve bu üniversitelere bağlı fakülteleri akademik teşvik performanslarına göre sıralamak amacıyla yapılan değerlendirme sonucunda Giresun Üniversitesi 108 devlet üniversitesi arasında 76 üniversiteyi geride bırakarak 32. sırada yer aldı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden Prof. Dr. Engin Karadağ ile Prof. Dr. Cemil Yücel’in hazırladığı 2018 Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması (DÜS) çalışması yayımlandı. Üniversitelerin akademik teşvik komisyonlarınca onaylanan puanları ile YÖK tarafından yayınlanan öğretim üyesi verilerinin kullanıldığı sıralamaya göre Giresun Üniversitesi, Devlet Üniversiteleri Genel Sıralamasında 108 devlet üniversitesi arasında 32. sırada yer aldı. Giresun Üniversitesinin yanı sıra fakültelerin de 2017 yılına göre ilk sıralara doğru yükseldiği görüldü. Eğitim Bilimleri Fakülteleri sıralamasında geçen sene 37. sırada yer alan Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi bu yıl 20. sırada, İşletme İktisat Yönetim Bilimleri Fakülteleri sıralamasında 2017 yılında 49. sırada yer alan Giresun Üniversitesi İİBF 2018 yılında 39. sırada, Meslek Yüksekokulları sıralamasında 2017 yılında 29. sırada yer alan Giresun Üniversitesi MYO bu yıl 20. sırada, Mühendislik Fakülteleri sıralamasında 2017 yılında 11. sırada yer alan Giresun Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bu yıl bir basamak yükselerek 81 devlet üniversitesi mühendislik fakültesi arasında 10. sırada yer aldığı açıklandı. Giresun Üniversitesinin ve birimlerinin sıralamasının yükselmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun Üniversitesinin son yıllarda başta akademik alanda olmak üzere önemli başarılar elde ettiğini ve giderek yükselen bir grafik izlediğini belirterek açıklanan son verilerin de bunun en açık göstergesi olduğuna vurgu yaptı.

Haberler