Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Mayıs mı? Aralık mı?

Mayıs mı? Aralık mı?

Trabzonspor’da yönetimin toplantısında ilk gündem konusu KONGRE oldu

Trabzonspor’da önceki akşam yapılan yönetim kurulu toplantısında bordo-mavili kulüpteki tüm sıkıntılar masaya yatırılırken, öncelikli gündem maddesi “KONGRE” oldu. İlk olarak Trabzon kanadındaki yöneticilerin toplantı yaptığı ardından da Başkan Usta ve İstanbul’da ki yöneticilerinde katılımı ile birlikte ikinci toplantının yapıldığı bordo-mavililerde gece geç saatleri kadar sorunların masaya yatırıldığı öğrenildi. Toplantının ilk gündem maddesi olan kongre için herkes fikrini ortaya koyarken, olası bir kongre durumunda göreve gelecek olan yönetimin 7 aylık olacağı ve bunun kulübü sıkıntıya sokup sokmayacağı tartışıldı.

Başkan Muharrem Usta’nın toplantıda, “Kulübün çıkarları neyi gerekiyorsa yapmaya hazırım, yeter ki Trabzonspor’da işler yoluna girsin” yorumunda bulunduğu, diğer yöneticilerin de ciddi bir başkan adayının çıkması durumunda, kongre kararı alınabileceğini dile getirdiği öğrenildi. Yönetimin, Akhisar maçının ardından kongre için Trabzonspor’un menfaatlerini ön planda tutarak Mayıs ya da Aralık ayında yapılmasıyla ilgili olarak net bir tavır ortaya koyacağı da öğrenildi. Trabzonspor’da tüzük gereği Aralık ayında olağan kongre yapması gereken mevcut yönetimin şu an kongre kararı alması durumunda göreve gelecek olan yönetimin yine Aralık ayında seçimli kongre yapması gerekiyor.

Nurgül GÜNAYDIN

Kur farkı borcu  uçurdu!

Ekonomik tablonun da masaya yatırıldığı toplantıda 6 Aralık 2015'de göreve gelen Usta ve ekibinin 180 milyon Euro (563 Milyon TL) borç ile görevi devraldığı, söz konusu dönemde ise Euro'nun 3.132'den işlem gördüğü masaya yatırıldı. Bugün ise bordo-mavili kulübün 200 milyon Euro'ya ulaşan (944 milyon TL) borcu olduğu belirtildi. Yükselen borcun kur farkından kaynaklandığına vurgu yapıldı.

Haberler