Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Ortahisar’ın borcu 20 milyon

Ortahisar’ın borcu 20 milyon

ORTAHİSAR Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Belediyesinin borcunun 20 milyon civarında olduğunu söyledi. İl belediyelerinin borçlarının basına yansımasıyla birlikte Türkiye gündemine gelen “belediye borçlarıyla” ilgili Başkan Genç, meclis toplantısında sorulan soru üzerine Ortahisar’ın borcunu açıkladı.

ORTAHİSAR Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Belediyesinin borcunun 20 milyon civarında olduğunu söyledi. İl belediyelerinin borçlarının basına yansımasıyla birlikte Türkiye gündemine gelen “belediye borçlarıyla” ilgili Başkan Genç, meclis toplantısında sorulan soru üzerine Ortahisar’ın borcunu açıkladı. Hesap raporunun devam ettiğini ve mayıs sonunda son rakamın çıkacağını ifade eden Genç “Ancak şu anda kredilerimiz dışında Ortahisar Belediyesinin borç yükü 20 milyon civarındadır. Bütçe emanetinde fiilî olarak bu rakam görünmektedir. İyi durumda olduğumuzu söyleyebilirim. O borç yükünü de dönüştürmekte bir sıkıntı yaşamıyoruz. TOKİ’nin taksitleri dâhil olmak üzere. Belediyeler genelde o taksitleri aksatır. Biz o disiplini sağladık ve aksatmıyoruz. Ödemeler konusunda bir sorunumuz yok.” dedi.

Berkant PARLAK

Haberler