Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Cephanelik inşaatı bizim dışımızda!..

Cephanelik inşaatı bizim dışımızda!..

ORTAHİSAR Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, toplumda infiale neden olan tarihî Cephanelik’in yanındaki inşaatın devam etmesiyle ilgili “Devam kararı bizimle ilgili değil.” dedi. İmar Müdürü Fevzi Baytar bina yapımını takip ettiklerini belirterek, “Mevcutta küçülme vardı.” dedi. Şaşkınlığını gizleyemeyen meclis üyesi Davut Çakıroğlu ise “Ne yani binayı daha mı büyüteceğiz?” dedi.  

ORTAHİSAR Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, toplumda infiale neden olan tarihî Cephaneliğin yanındaki inşaatın devam etmesiyle ilgili “Devam kararı bizimle ilgili değil.” dedi. Ortahisar Belediye Meclisinin dünkü oturumunda Meclis Üyesi Ali Sağır’ın konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan Genç, “Daha önceden Anıtlar Kurulu kendi onayladığı projeye aykırı imalat yapıldığından bahisle burasının ‘kendilerinin yeniden bir karar alıncaya kadar ivedilikle durdurulması’ konusunda bize yazı yazdı. Bu yazıyı aldıktan iki saat sonra oradaki inşaatı durdurduk. Bu kez kurul 26 Şubat’ta bize gelen bir yazıyla birlikte kendi öngördüğü koşulların yerine getirilmesi kaydıyla çalışmanın devamı noktasında bir karar verdi. Bu karar doğrultusunda orada çalışma yürütülüyor. Şu anki boyutuyla bizim uhdemizde olan bir konu değil. Kararı veren de kuruldur.” dedi.

YAPI BÜYÜTÜLECEK Mİ?

Daha sonra Genç’in söz vermesiyle konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Baytar, “Biz binayı kontrol ediyoruz. Mevcutta küçülme vardı. Aykırı bir işlem varsa biz de ceza işlemi uygulayacağız.” dedi. Bunun üzerine söz alan Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu “Binayı büyültecek miyiz yani?” dedi. Başkan Genç ise “Oradaki aykırılık neyse ona göre hareket edilecek.” ifadesini kullandı.

 Berkant PARLAK

Haberler