Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
28 Şubat’la 15 Temmuz aynı zihniyetin ürünü

28 Şubat’la 15 Temmuz aynı zihniyetin ürünü

Mağdurlarının tamamının özgürlüğe kavuşmadığını ifade ederek haklarının iadesini istediler

28 Şubat Öğrenci Derneği Trabzon Temsilciliği, 28 Şubat sürecinin 21’inci yıl dönümünde basın toplantısı düzenledi. Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen ve farklı kesimlerden isimlerin bir araya geldiği toplantıda konuşan 28 Şubat Öğrenci Derneği Trabzon Temsilcisi Aynur Özdemir, “O dönemde henüz bir meslek sahibi olamadan okullarından atılan başörtülü üniversite öğrencileri yıllarca bu yasağın kalkmaması nedeniyle kamuda istihdam edilme konusunda hak kaybına uğramışlardır.” dedi. AK Parti hükûmetinin 28 Şubat mağdurlarına yönelik bugüne değin yaptığı çalışmaların memnuniyet verici olduğunu kaydeden Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Fakat dönemin en büyük mağduriyetini yaşayan siyasî ve askerî yargı kararları ile kumpas kurularak mahkûm edilen 28 Şubat’ın 21’inci yılında hâlâ cezaevlerinde bulunan 600’e yakın mahkûmun olması ve darbenin asıl hedefindeki başörtülü öğrenciler için bugün kalıcı bir çözüme ulaşılmamış olması gerçekten vicdanları yaralamaktadır. Bizler hiç kimseden özel bir muamele beklemiyoruz, sadece inancımızdan ötürü yaşadığımız haksızlıkların ve telafisi mümkün olmayan kayıpların bir nebze de olsa hafifletilmesini talep ediyoruz. 28 Şubat’ta devlet gücü kullanılarak gasp edilen hakların iade edilmesi, iadeiitibar anlamı taşıması açısından önemlidir. 28 Şubat postmodern darbesi inançlı insanları tasfiye etmek ve sindirmek maksadıyla yapılmış İslâm karşıtı büyük bir zulüm projesiydi. Bu darbeyi yapanlar ile 15 Temmuz kalkışmasını yapanlar aynı zihniyetin ürünüdür.”

Özdemir, açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Eğer 28 Şubat tam olarak anlaşılmış olsaydı 15 Temmuz gecesini yaşamamış olacaktık. O yüzden yıllar geçse de yapılan bu zulmü ve çağdışı uygulamaları unutturmamaya kararlıyız. Ülkemizin çok zorlu bir süreçten geçtiği şu günlerde sınırımızda kurulmaya çalışılan terör devletine karşı kararlılıkla mücadele veren Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanı’mıza, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Emniyet güçlerimize güvenimiz ve desteğimiz tamdır. Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin.”

Berkant PARLAK

Haberler