Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
CHP’nin geçmişi ittifaklarla dolu

CHP’nin geçmişi ittifaklarla dolu

AK PARTİ Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, Cumhur İttifakı’nı değerlendirdi. Cora, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti- MHP ittifakının adının 'Cumhur' olduğunu açıklaması ile ilgili eleştirilerde bulunan CHP’ye yüklendi. CHP geçmişinin ittifaklarla dolu olduğunu söyledi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, 2019 seçimlerine yönelik olarak ortaya çıkan ‘Cumhur İttifakı’nı değerlendirdi. Milletvekili Cora, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti- MHP ittifakının adının 'Cumhur' olduğunu açıklaması ile ilgili eleştirilerde bulunan CHP’ye yüklendi. Cumhur ittifakını eleştiren Cumhuriyet Halk Partisine yüklenen Milletvekili Av. Salih Cora, CHP’nin geçmişinin ittifaklarla dolu olduğunu ifade ederek, “Cumhur’ ittifakıyla ilgili “Yüzde 50+1’i yakalayacak potansiyelimiz vardır ancak ülkemizin potansiyelini daha da yukarılara çıkarmak amacıyla ‘Cumhur ittifakı’ üzerinde bir anlaşma zemini ortaya çıkardık. Cumhur ittifakına itiraz edenler var. CHP, buna itiraz ediyor. Onlar ittifaklara yabancı bir hareket olmadıkları halde şimdi buna karşı çıkan bir poz ortaya koymaktadırlar. Geçmişte CHP’nin muadili SHP, 1991 yılında eski adıyla HDP’nin muadili DEP ile birlikte seçim öncesinde ittifak kurmuşlardı. Bu ittifaklar artık gizli olmayacak. 7 Haziran seçiminden sonra biz dedik ki herkes safını belli etsin, gizli kapaklı bir şey olmasın. Biz milletle saf tuttuk. İnşallah 2019 seçimlerinde ülkemizin birliği ve beraberliği için iyi bir sonuç elde edilecektir.” dedi.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler