Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Türkmeneli artık kurulmalı

Türkmeneli artık kurulmalı

MİLLET Partisi Trabzon İl Teşkilatı, günebakış’ı ziyaret ederek Afrin Operasyonu’yla ilgili görüşlerini dile getirdi. Ordunun cephede kazandığı zaferin millî bir politika ile taçlandırılmasını savunan İl Başkanı Yahya Demeli, “Türkmeneli Türk Cumhuriyeti artık kurulmalıdır.” dedi.

MİLLET Partisi Trabzon İl Teşkilatı günebakış’ı ziyaret ederek Afrin operasyonuyla ilgili görüşlerini dile getirdi. Ordunun cephede kazandığı zaferin milli bir politika ile taçlandırılmasını savunan İl Başkanı Yahya Demeli “Türkmeneli Türk Cumhuriyeti artık kurulmalıdır.” dedi. Demeli, “Türkiye’nin güvenliğini sağlamak adına başlatmış olduğu Afrin harekâtında tüm kalplerimiz Mehmetçik için atıyor, dualarımız devletimizin ve ordumuzun muzafferiyeti içindir. Türkiye önündeki engelleri tarihî misyonuna sahip çıkarak hâlledecek, aydınlık günler inşallah Türkiye’nin olacaktır. Ordumuzun cephede kazandığı zaferin millî bir politika ile taçlandırılması bir zarurettir.” dedi. “Suriye ve Irak’ta 6 milyona yakın Müslüman Türk yaşamaktadır. Buralar asırlardır Türk yurdudur ve buraların adı Türkmeneli’dir.” diye konuşan Demeli, sözlerine şöyle devam etti: “Bugün iktidara düşen görev, millî politika uygulayarak Türkmeneli Türk Cumhuriyetinin kurulmasını gerçekleştirmektir.” diyen Demeli, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’yi yönetenler, kahraman Mehmetçiğimizin savaş meydanlarında kazandığı zaferleri iç politika malzemesi asla yapmamalıdır. Türkler, kendi coğrafyalarında mazlum olan, aşağılanan, horlanan, ızdıraplar içinde kıvranan durumundan kurtulmalıdır. Yine millî birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu dönemlerde tüm kurum, kuruluş, siyasiler ve fertler olarak millî birlik ve bütünlüğümüzü zedeleyici, dışlayıcı konuşmalar ve hareketler asla yapılmamalıdır. Bu konuda iktidar ve muhalefeti daha dikkatli olmaya davet ediyoruz.”

Haberler