Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
3 Puanın Şifreleri!

3 Puanın Şifreleri!

Çalımbay: “Rakibe yakın olun ve arkadaşlarınızın açıklarını kapatın”


 

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Alanyaspor’la oynanacak kritik maç öncesi karşılaşmanın galibiyet şifrelerini oyuncularıyla paylaştı. Ligin en hızlı futbolunu oynayan ekiplerden birisi olan Alanyaspor’a karşı oyuncularının rakibine yakın oynamasını isteyen Çalımbay, özellikle oyuncularının maç içerisinde birbirleri ile konuşmasını istiyor. Çalımbay, oyuncularına “Maç içerisinde birbiriniz ile konuşmuyorsunuz. En büyük eksikliğimiz bu. Birbirinizle konuşun ve rakibe yakın oynayın” emri verdi.


Çalımbay, özellikle hızlı ve etkili ayaklara sahip olan Antalya temsilcisi için oyuncularına boş alanları kapatmaları konusunda da sık sık brifingler vererek, “Bir arkadaşınız bir oyuncuya yöneldiği zaman diğeri onun boşluğunu kapatsın. Kucka rakibini mi karşıladı, Okay onun yerini kapatsın. Okay’dan boşluk mu doğdu, Hüseyin o açığı kapasın” şeklinde konuştu. Oyuncularından akıllı koşular yapmasını da isteyen Çalımbay, “Maç içerisinde oyuncuları kovalayarak enerjinizi tüketmeyin. Doğru koşular ve akıllı futbol sonucu getirecektir” dedi.
 

Haberler