Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Reyen artık cennette

Reyen artık cennette

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu’nun son isteğini yerine getirdiği minik kız, hayata gözleri yumdu. 7 yaşındaki Suriyeli Reyen Seyidi’nin son isteği anne ve babasını görmekti. Reyen’in talebi günebakış’ta yer alınca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aileyi Halep’ten aldırarak Trabzon’a getirdi. Trabzon’a gelen anne ve babanın yanı sıra 4 kardeş, minik kızla 22 gün hasret giderdi. Suriyeli Reyen Bostancı mezarlığında toprağa verildi. 

Trabzon'da iki yıldır kanser tedavisi gören 7 yaşındaki Suriyeli Reyen Seyidi’nin son isteği yerine getirildikten 22 gün sonra hayatını kaybetti.

ANNE VE BABASINI GÖRMEK İSTEDİ

Böbrek kanseri teşhisi konularak tedavisi için 2 yıl önce Suriye'den Hatay'a getirilen Reyen Seyidi, daha sonra da Hatay'dan Trabzon'a sevk edildi. Bir süre Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören minik, KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Çocuk Pediatri Hematoloji ve Onkoloji Bölümüne sevk edildi. Tedavisinde geç kalındığı ortaya çıkan minik kız doktorlara sık sık anne ve babasını sordu. Anne ve babasını görmek istediğini söyleyen Reyen Seyidi'nin talebi minik kızın Türkiye'deki yakınları tarafından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya iletildi.

BAKAN SOYLU AİLEYE TRABZON GETİRDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kendisine iletilen bu talep üzerine Halep’te yaşayan tüm aileyi Trabzon'a getirdi. Trabzon'a ulaşan baba Musab Seyidi ve anne Emine Seyisi kızlarıyla hasret giderdi. 22 gün süreyle ailesiyle hasret gideren Suriyeli Reyen Seyidi, KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Çocuk Pediatri Hematoloji ve Onkoloji Bölümünde yaşam mücadelesini kaybetti. 7 yıllık ömrüne savaşı, hastalığı ve aile hasretini sığdıran minik Reyen’in Uğurlu Mezarlığında toprağa verildi.

Filiz YILDIRIM

Haberler