Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kocaeli’nde Trabzon günleri

Kocaeli’nde Trabzon günleri

KOCAELİ Trabzon Kültür ve Dayanışma Derneği, 22-25 Şubat tarihleri arasında Kocaeli'nde yapılacak Trabzon Tanıtım Günleri için yoğun çaba harcıyor. Bu anlamda bir süredir çalışmalarını sürdüren dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon’da çalışmaları anlattı.

KOCAELİ Trabzon Kültür ve Dayanışma Derneği, 22-25 Şubat tarihleri arasında Kocaeli'nde yapılacak Trabzon Tanıtım Günleri için yoğun çaba harcıyor. Bu anlamda bir süredir çalışmalarını sürdüren dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde basınla bir araya gelerek, etkinliklerini tanıttı. Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu, Kocaeli’nde yaşayan 350 bin Trabzonludan yola çıktıklarını Trabzon Tanıtım Günleri için hazırlık çalışmalarında sona gelindiğini bildirdi. Yıllardır Avrupa, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerde yapılan ‘Trabzon Tanıtım Günleri’nden söz eden Durmuşoğlu, ticari hiçbir kaygı gütmeden düzenledikleri etkinliklerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin de büyük destek olduğunu ifade etti. Trabzon’daki toplantılarının amacının etkinliği tanıtmak olduğuna değinen Durmuşoğlu, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Kocaeli’nde Trabzon kökenli 19 tane derneğimiz var. Kocaeli’nde yaşayan Trabzonlu sayısı 350 bin. Bu manada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile bir etkinlik düzenledik. Yaptığımız temaslar sonrasında böyle bir etkinliğin güzel olacağı kanaatine vardık. Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun da salı günü görüşlerini ve desteklerini altık. Kocaeli’nde yaşayan Trabzonlu kardeşlerimize Trabzonlu anlatmak istedik. Trabzon’un kültürel yaşantısını göstermek istedik. Trabzon ile ilgili fuarlar genel manada ticari ilişkilerle başlıyor ancak bizim öyle bir durumumuz söz konusu değil. Fuara Trabzon’dan gelen herkes ürünlerini getirecek. Trabzon’dan gelen ürünü bulamazsak stantlara koymayacağız. Ticari bir durum da söz konusu değil. Gelen kim olursa olsun ücretsiz katılacak. Kocaeli’nde yaşayan insanlar Trabzon’u yaşasın istiyoruz. Ekonomik anlamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bize çok destek sağladı. Biraz olsun Trabzon’u Kocaeli’nde yaşatabilirsek ne mutlu bize.”

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler