Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Muhtarlar Kilis yolcusu

Muhtarlar Kilis yolcusu

RİZE’NİN Güneysu ilçesinde görev yapan muhtarlar, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan askerlere destek olmak için Kilis’e gitmek üzere yola çıktı. 

RİZE’NİN Güneysu ilçesinde görev yapan muhtarlar, Türk Silahlı Kuvvetler tarafından Afrin'e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan askerlere destek olmak için Kilis’e gitmek üzere yola çıktı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK hedeflerine yönelik harekâtına destek olmak ve yöre halkına moral vermek amacıyla bölgeye giden bir grup muhtarı Güneysu ilçesinden Kaymakam Davut Düzgün uğurladı. Araçlarının önüne Türk bayrakları asan muhtarlar yaklaşık bir hafta bölgede kalmayı planladıklarını söyledi.  Güneysu Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Demirkan, sınır tabur komutanlığına gitmeyi planladıklarını ve burada askerlere moral vermeyi amaçladıklarını ifade etti. Güneysu Muhtarlar Derneği olarak yola çıktıklarını kaydeden Demirkan, “Rizeli hemşehrilerim bugün silahlarını alıp cepheye gitmeye hazırlar. On dörtlülerini yanına alan hemşehrilerimiz hazırdır, 'Ya İstiklal, ya ölüm' diye haykırıyorlar. Afrin'de savaşan askerlerimize destek amaçlı olarak gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Onların yanında olduğumuzu göstereceğiz.” dedi.

Haberler