Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Sosa hayat verir

Sosa hayat verir

Arjantinli oyuncu, performansıyla, ‘Ben bu takımın oyuncusuyum’ dedirtti

Trabzonspor’un Arjantinli oyuncusu Sosa, Göztepe maçındaki performansı ile Teknik Direktör Rıza Çalımbay’a 90 dakika forma giymeye hazır olduğunu gösterdi. Göztepe maçında yüksek istatistik rakamlarıyla oynayan Sosa hemen hemen bütün spor otoritelerinden de tam puan aldı. Takımdaki pas trafiğinin en doğru yapıldığı ilk yarıda Sosa’nın Abdülkadir ile oldukça uyumlu bir oyun ortaya koyduğu ve her iki oyuncunun takım arkadaşlarını da oynattıkları belirtildi. 

Spor otoriteleri Sosa’yı Göztepe karşısında Trabzonspor’a hayat veren futbolcu olarak tanımlarken, “Trabzonspor onunla haftalardır görülmediği kadar, olmadığı kadar, sahanın her tarafındaydı” yorumunu yaptılar. Ayrıca Abdülkadir ile Sosa’nın uyumuna ilerleyen haftalarda diğer oyuncuların da ayak uydurması halinde Trabzonspor’un ligin en keyif veren takımı olacağı ileri sürüldü.

Trabzonspor-Göztepe maçında ilk yarıda 50, ikinci yarıda 50 olmak üzere toplamda 100 kez topla buluşan Sosa, 69 pas, 5 şut ve bir isabetli şut ile 5 şut pası, 6 kilit pası istatistiği ile 90 dakikayı tamamladı. Sosa 5 şutla ayrıca bu maçta en fazla şut pası attığı maçı oynadı. Başarılı top kapma (2), ikili mücadelede (7/12) ve 3 faul ile oynayan Sosa, Göztepe maçını %84.1 pas oranı ile tamamladı.

Haberler