Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Adnan Günnar Akçaabat Tekel Binaları İle İlgili Doğru Söylemiyor

Adnan Günnar Akçaabat Tekel Binaları İle İlgili Doğru Söylemiyor

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar Akçaabat’ta yaptığı konuşmanın bir bölümünde il başkanlığı dönemine temas ederek güya TEKEL binalarını FETÖ’cülerden geri almış. Günnar şunları söylüyor: “FETÖ’nün geçmişte bir şekilde elde ettiği ‘İstikbal Üniversitesi’ adı altında kuracaklarını söyleyip devletten ne kadar nemalanırım anlayışıyla avanta vurmaya çalıştıklarını il başkanlığım döneminde fark ederek o dönem Milletvekilimiz Prof. Dr. Cevdet Erdöl’le birlikte Akçaabat’taki TEKEL binalarını FETÖ’cülerin elinden aldık ve üniversiteye verilmek üzere valiliğimize devrettik.” diyor.

Gerçek böyle değil. Aynı yıllarda biz de Avrasya Üniversitesi için mücadele ediyorduk. TEKEL binaları apar topar FETÖ’cülere bedava verildiğinde Adnan Günnar il başkanıydı. Avrasya istedi ama verilmedi. FETÖ’cülerden geri alınması hadisesi ise 17/25 Aralık 2013 hukuk darbesinden sonra gerçekleşti. Yani 17/25 darbe süreci olmasaydı o binalar geri alınmayacaktı. Ayrıca Sayın Günnar 17/25 sürecini ya bir kez ya da iki kez eleştirmiştir. Arşivler yalan söylemez.   

Haberler