Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Şehit babası da Afrin’e gitmek istiyor

Şehit babası da Afrin’e gitmek istiyor

Şehit babası Aktağ: "Yetkililerden tek isteğim, beni de oraya götürecekler. Çocuğumun hayfını alacağım o hainlerden, tek isteğim bu, başka bir şey istemiyorum."

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Ufuk Aktağ'ın cenazesi, memleketi Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde toprağa verildi. Afrin'in kuzeydoğusundaki Şeyh Horoz bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı sonucu isabet alan tankta şehit olan Aktağ'ın cenazesi, Gaziantep'teki törenin ardından ilk önce askeri uçakla Ordu-Giresun Havalimanı'na getirildi.  Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, meslektaşlarının omuzlarında taşınarak cenaze nakil aracına konuldu. Cenazenin getirilişi sırasında şehidin babası Mehmet, annesi Tülay, eşi Nuray Aktağ gözyaşı döktü. Uzman Çavuş ağabeyi Engin Aktağ, anne ve babasına destek oldu. Baba Aktağ, burada yetkililere seslenerek, "Yetkililerden tek isteğim, beni de oraya götürecekler. Çocuğumun hayfını alacağım o hainlerden, tek isteğim bu, başka bir şey istemiyorum." dedi. Anne Aktağ ise "Benim yavrum vatan ve millet için gitti. Benim yavrum göğsünü gere gere gitti, selvi boylu yavrum." diyerek ağladı.

OLAN BİTENDEN HABERSİZ, OYUNCAK ARABASIYLA OYNADI

Şehidin eşi Nuray Aktağ, törene eşinin kamuflajını giyerek katıldı. Yakasına asılan 'Şehidin oğlu' yazılı kartla tören alanında bulunan şehit Aktağ'ın oğlu 4 yaşındaki Muhammed Enes'in olan bitenden habersiz, elindeki oyuncak polis arabası ile oynadığı görüldü. Şehidin naaşı, konvoy eşliğinde, cenaze töreninin düzenleneceği Şebinkarahisar ilçesine götürüldü.

ŞEHİDİ SON YOLCULUĞUNA 4 BİN KİŞİ UĞURLADI

Şehit Uzman Çavuş Ufuk Aktağ'ın (29) cenazesi, memleketi Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde 4 bin kişinin katıldığı törenin ardından toprağa verildi. Şehit Aktağ'un tabutu başında ağlayan oğlu Muhammed Enes'e (4), asker parkasına benzer mont giydirildiği görüldü. Şehit Uzman Çavuş Ufuk Aktağ'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, Gaziantep'teki törenin ardından askeri uçakla getirildiği Ordu-Giresun Havalimanı'ndan alındı. Şehit cenazesi, konvoy oluşturulup Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde bulunan Avutmuş Camii'nin önüne getirildi. Şehidin babası Mehmet, annesi Tülay, eşi Nuray Aktağ ve yakınları tabuta sarılarak, uzun süre gözyaşı döktü. Şehit Aktağ'ın oğlu Muhammed Enes, babasının tabutu başında ağlarken, yakınları tarafından teselli edildi. Şehit oğluna asker parkasına benzer mont giydirildiği görüldü.  Avutmuş Camii'nde, ikindi vakti kılınan cenaze namazına şehidin yakınlarının yanı sıra Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Giresun Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, İstanbul Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, AK Parti Giresun milletvekilleri Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç ile yaklaşık 4 bin kişi katıldı. İl Müftüsü Muhittin Oral'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Uzman Çavuş Ufuk Aktağ, Avutmuş Mahallesi'ndeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Öte yandan 2015'te Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Birkan Gündüz'ün annesi Nasibe Gündüz ve babası Nadir Gündüz, şehit Aktağ'ın ailesine destek oldu.

Nesibe Gündüz, şehit annesi Tülay Aktağ'ın yüzünü okşayarak, "Biz ayaktayız, Allah onlara fırsat vermeyecek, amaçlarına ulaşamayacaklar, biz dimdik ayaktayız." ifadesini kullandı.

Haberler