Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Organiğe geçişi Fakıbaba engelledi

Organiğe geçişi Fakıbaba engelledi

ÇAYKUR Genel Müdürü Sütlüoğlu’nun ÇAY feryadı geniş yankı buldu

Sütlüoğlu’nun İsyanı Yurt Çapında Yankı Buldu

ÇAY tarımında organiğe geçişin 3 yıl daha ertelenmesi tartışmaları devam ediyor. ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nun önceki gün gerçekleştirdiği basın toplantısındaki feryadı yurt çapında geniş yankı buldu. Bölgesel ve ulusal yayın yapan gazeteler Genel Müdür Sütlüoğlu’nun çay feryadını Türk halkına duyurdu. Çayı zor günler bekliyor.

Toprak ve Su Zehirlendi Hâlâ Kimyasal Kullanılıyor

GENEL Müdür Sütlüoğlu’nun ‘Kimyasal gübreler suyumuzu kirletti, toprağımızı zehirledi ve bölgede kanser vakaları arttı. Çay filiz veremez hale geldi. Bir süre sonra yaprak da veremeyecek’ sözleri gelinen noktanın vahametini gösterdi. Sütlüoğlu’nun ‘Buna rağmen organiği kendi insanımız engelliyor.’ sözleri hayli düşündürdü.                

Bakan Fakıbaba Hazır Projeyi Erteledi

ESKİ Tarım Bakanı Faruk Çelik’in tüm altyapısını hazırlamasına ve tarih belirlemesine rağmen yeni Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın  topu yerel dinamiklere atarak organiği ertelemesi kimyasal baronlarının gücü olarak yorumlandı. ÇAYKUR Genel Müdürlüğünün net tavrına rağmen Bakanlığın iradesizliği Fakıbaba’yı sorumlu hale getirdi.

Devamı BAŞYAZI'da.

Haberler