Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
OSB Rize için büyük nimet

OSB Rize için büyük nimet

MHP Rize İl Başkanı Serkan Birben ve beraberindeki heyet, Rize Organize Sanayii Bölgesi’ni (OSB) ziyaret ederek Rize Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Hasan Günal’dan bilgi aldı. İl Başkanı Birben OSB’nin Rize için büyük bir nimet olduğunu söyledi.  

MHP Rize İl Başkanı Serkan Birben ve beraberindeki heyet, Rize Organize Sanayii Bölgesi’ni (OSB) ziyaret ederek Rize Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Hasan Günal’dan bilgi aldı. Birinci etabı tamamlanmak üzere olan Rize OSB’de 2. etap çalışmalarına hızlıca başlanacağı ve planlamasının bitmek üzere olduğu ifade edildi.

Rize OSB ziyaretine MHP Rize İl Başkanı Serkan Birben’in yanı sıra İl Başkan Yardımcıları Şener Bülbül, Mustafa Ertürk, Mustafa Yıldız, İl Disiplin Kurulu Başkanı Recep Kuk, Kalkandere İlçe Başkanı Yaşar Yılmaz ve ilçe yönetimi de katıldı.

BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Birinci etabı tamamlanmak üzere olan Rize OSB’de 21 yatırımcı çalışmalarına devam ederken 3 yatırımcının üretime başladığı ve toplam 1000 kişinin istihdam edileceği ifade edildi. Beklenenden daha fazla ilgi gördüğü belirtilen yatırımda 2. etap çalışmalarına hızlıca başlandığı ve planlamasının bitmek üzere olduğu duyuruldu.

Hedeflerinin her zaman büyük olduğunu ve büyük düşündüğünü ifade eden Rize Organize Sanayi Bölge Müdürü Hasan Günal, MHP Rize İl Yönetimi’ne OSB hakkında bilgi verdi. Günal, “Yapılan yatırımlardan önce ülkemiz sonra bölgemiz kazançlı çıkmalıdır. Altyapısı, üstyapısı, lojistik sorunları, nitelikli ve ara eleman sorunları çözülmüş OSB’nin ilimize katma değer katacağı bir gerçektir. Bu manada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

12 ay çalışan bir sanayisi olmayan Rize için OSB’nin bulunmaz bir nimet ve fırsat olduğunu belirten MHP Rize İl Başkanı Serkan Birben ise yatırımın doğru zamanda ve doğru yerde yapılırsa amacına ulaşacağı ve katma değer katacağının Rize’deki tek örneğidir dedi. Birben, “Rize’nin yararı için partiler ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte çalışma yapması ve birlikte planlama yapması gerekir.” diye konuştu.

Filiz YILDIRIM

Haberler