Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
En pahalısı yatıyor en ucuzu parlıyor

En pahalısı yatıyor en ucuzu parlıyor

Trabzonspor’un Milan’dan aldığı Sosa ve Kucka, altyapıdan yetişen Abdülkadir ve Yusuf’un gerisine düştü

Trabzonspor’da en fazla kazanan iki isim olan Sosa ve Kucka, takıma Abdülkadir ve Yusuf’tan daha az sağladı

Trabzonspor’un altyapıdan yetiştirdiği isimler performansıyla hayran bırakıyor. Bordo-mavililerin genç oyuncuları Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür, ortaya koydukları performansla takımdaki yıldız isimleri geride bıraktı. Bordo-mavililerin sezon başında Milan’dan 5’er milyon Euro karşılığında kadrosuna kattığı Jose Sosa ve Juraj Kucka, sezon genelinde vasat bir performans ortaya koyarken, skora yaptıkları katkılarla hem Yusuf’un hem de Abdülkadir’in gerisinde kaldı.

Geçtiğimiz sezona damga vuran, bu sezona da iyi bir başlangıç yapıp son haftalarda performansında düşüş gözlenen 21 yaşındaki Yusuf Yazıcı, geride kalan haftalarda 3 gol atıp, 3 de asist yaptı. 3 milyon 320 bin Euro kazanan Sosa ve 2 milyon 250 bin Euro kazanan Kucka’dan daha fazla takıma katkısı bulunan Yusuf, bordo-mavililerde en az kazanan isimlerden de biri. Genç oyuncu yıllık 1 milyon lira kazanıyor.

Trabzonspor’da hem Kucka hem de Sosa’yı geride bırakan başka isimse Abdülkadir Ömür… UEFA’nın defalarca manşete “Türk Messi” olarak taşıdığı 18 yaşındaki Abdülkadir, bu sezon Trabzonspor formasıyla büyük bir sıçrayış yaptı. Bordo-mavililerde yıllık 600 bin lira kazanan Abdülkadir, geride kalan haftalarda takımına 1 gol ve 4 asist üretti. Trabzonspor’da sezon genelinde vasatı aşamayan Sosa 2 asist yaparken, Kucka ise 2 gol atıp, 2 de asist yaptı.

Çağrı HALİLOĞLU

 

Haberler