Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Organik tarım için Rize’de panel düşünülüyor

Organik tarım için Rize’de panel düşünülüyor

ORGANİK tarımla ilgili tartışmalar devam ederken Jeoloji Mühendisleri ile Ziraat Mühendisleri Odası harekete geçti. Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Semi Hamzaçebi, organik tarıma geçilmesi noktasında Rize’de bir panel yapılması için girişimlere başladıklarını söyledi. Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın açıklamalarına destek veren Hamzaçebi, “Çay ve fındığın yanı sıra toprağın da kimyasaldan kurtarılması gerekiyor.” dedi.

Organik tarımla ilgili tartışmalar devam ederken Jeoloji Mühendisleri Odası ile Ziraat Mühendisleri Odası harekete geçti. Jeoloji Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Semi Hamzaçebi, Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Cemil Pehlevan’la bir araya gelerek konuyla ilgili fikir alışverişinde bulundu. Hamzaçebi, organik tarıma geçilmesi noktasında Rize’de bir panel yapılması için girişimlere başladıklarını söyledi. Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın açıklamalarına destek veren Hamzaçebi, “Çay ve fındığın yanı sıra toprağın da kimyasaldan kurtarılması gerekiyor.” dedi.

Çayda organiğe geçişin 3 yıl ertelenmesiyle tepkiler yükselirken Jeoloji Mühendisleri Odası ile Ziraat Mühendisleri Odası harekete geçti. Jeoloji Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Semi Hamzaçebi, Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Cemil Pehlevan’la bir araya gelerek konuyla ilgili fikir alışverişinde bulundu. Hamzaçebi, organik tarıma geçilmesi noktasında Rize’de bir panel yapılması için girişimlere başladıklarını söyledi.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın açıklamalarına destek veren Hamzaçebi, “Trabzon Ziraat Mühendisleri Odası Başkanımız Cemil Pehlevan’la fikir alışverişinde bulunduk. Kendisi de aynı zamanda iyi bir organik tarımcı olduğu için ciddi çalışmaları var. Bu nedenle tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Organik tarım için öncelikle Rize’de bir panel yapmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili bir komisyon oluşturduk. Rize’deki Ziraat Mühendisleri Odamızla da görüşeceğiz ve desteklerini isteyeceğiz. Çay ve fındığın yanı sıra artık toprağın da kimyasaldan kurtarılması gerekiyor.” dedi.

 Aydın GELLECİ

Haberler