Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Cami İnşaatını Bilal Erdoğan’la Görüşerek Başlatmış

Cami İnşaatını Bilal Erdoğan’la Görüşerek Başlatmış

Kuzey Ekspres gazetesi dünkü manşetinde ilginç iddialara yer verdi. Birden çok iddianın yer aldığı manşette en önemlisi cami meselesiydi. Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’yla Eski Bakan Erdoğan Bayraktar iş birliğiyle yaptırılması planlanan Şehir Camisi konusu Bilal Erdoğan’la görüşülmüş. Henüz projesi hazırlanmayan Moloz mevkisindeki cami ve müştemilatı videodan Bilal Erdoğan’a izlettirilmiş. Bilal Bey de çok beğenmiş ve “başlayın” demiş. Başkan Gümrükçüoğlu da bunun üzerine işi Bakan Erdoğan Bayraktar’ın derneğine vermiş.

Ancak iddialar o kadarla kalmıyor. Cami işi Erdoğan Bey’in “Alemdar Camisi Yaptırma Derneğine” verilmiş ancak caminin yerinin hafriyatı TRABEL’den yapılmış. İddiaya göre TRABEL’den 200 bin lira civarında bir para harcanmış. Ekspres’teki bir diğer iddia ise Arsin dolgu alanındaki bir restoranla ilgili... Başkan burada bir şahsa 150 metrekarelik yer için ihale açmış. Ancak ihaleyi alan şahıs 150 metrekare yerine 4 bin metrekarelik bir alan işgal etmiş. Alan bu kadar büyütüldüğü için de ruhsat verilemiyormuş. İddialar o ki 150 metrekare yerine 4 dönüm yer konusu önceden görüşülmüş.

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Bey’le ilgili her gün yeni bir iddia gazetelerin sayfalarını süslüyor. Bu iş böyle nasıl gidecek? Kimse bilmiyor. Lâkin Orhan Bey gerçekten hiçbir ölçü tanımadan çalışmış. Bakalım daha neler çıkacak?

Haberler