Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Trabzon’da yaşanan sorunlar ve Bakan Soylu’nun rahatsızlığı

Trabzon’da yaşanan sorunlar ve Bakan Soylu’nun rahatsızlığı

İMO Başkanı Mustafa Yaylalı Maraş Caddesi trafiğiyle ilgili çalışmanın sonuna geldiklerini ve muhtemelen hafta ortasında kent trafiğine ilişkin TMMOB projesini kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi. Yaylalı, Maraş Caddesi ve kent trafiğinin yanı sıra Akyazı’daki soruna çalıştıklarını söyledi. Son dönemde kentteki imar meselelerine müdahil olan ve kamuoyunun büyük destek verdiği TMMOB bileşenleri şehir camisiyle ilgili de proje beklentisi içerisine girdi. Yaylalı Büyükşehirden caminin yapılacağı alanla ilgili projeyi istediklerini ancak “Sadece cami projesi var. Tüm alanı içeren proje yok” cevabını aldıklarını söyledi. Yaylalı “Caminin etki alanları var. Olay, şehir içinde bütün olarak değerlendirilmeli. Dolayısıyla bütün bir alanı çalışmamız lazım. Videosu yayımlanan proje firmadaymış. Gerçek olup olmadığını da kimse bilmiyor. Dolayısıyla talebimize henüz bir cevap alamadık.” dedi.

Öte yandan Bakan Süleyman Soylu’nun şehirde art arda yaşanan “18. madde huzursuzluğu”, “Avrasya Pazarı esnafının mağduriyeti”, “Avni Aker’e dikilmek istenen ikiz kuleler”, “Farklı varyasyonlarla ve toplama parayla yapılmak istenen şehir camisi konusu” ile “Cephanelikteki imar rezaleti” konularını yakından takip ettiği ve çok rahatsızlık duyduğu öğrenildi.

Haberler