Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
CHP, ortanın solu ABD’nin yolu diyor

CHP, ortanın solu ABD’nin yolu diyor

MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci, CHP’nin sürüklendiği durumu değerlendirerek CHP 80 öncesi ‘Ortanın solu Moskova’nın yolu’ diyordu, şimdi ise ‘Ortanın solu ABD’nin yolu diyor. Bu CHP bakalım ‘Ortanın solu Ankara’nın yolu.’ ne zaman diyecek.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Almanya'da CHP'lilere seslendiği konuşmada Afrin operasyonunda yer alan askerler için dua etmesinin ardından yuhalanması ve İstanbul İl Başkanlığına HDP’nin tutuklu genel başkanı Selahattin Demirtaş’ı selamlayan il başkanının seçilmesiyle ayyuka çıkan CHP’deki dönüşümü değerlendiren Birinci, CHP’yi topa tuttu. Birinci yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Devletimizin Kurucu Lideri Atatürk’ümüzün kurduğu CHP can çekişmeye devam ediyor. Kılıçtaroğlu Almanya’da Afrin harekâtı ile ilgili yaptığı açıklama sonucu salondaki CHP’liler tarafından yuhalandı. CHP 80 öncesi ‘Ortanın solu Moskova’nın yolu’ diyordu, şimdi ise ‘Ortanın solu ABD’nin yolu diyor. Bu CHP bakalım ‘Ortanın solu Ankara’nın yolu.’ ne zaman diyecek.”

Haberler