Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
İkinci yarı Rizespor için çok iyi olacak

İkinci yarı Rizespor için çok iyi olacak

Yeşil-mavili takımın Başkanı H.Kemal Yardımcı, ikinci yarı öncesi iddialı açıklamalar yaptı

Çaykur Rizespor Başkanı H.Kemal Yardımcı, ara transfer döneminde yapılması gerekenlerin yüzde 70’ ini hallettiklerini söyledi. Eksikleri teknik kadronun istekleri doğrultusunda çözmeye çalıştıklarını düşündüğünü ifade eden Yardımcı, “Eksiğimizi tamamlamak için 1 ya da 2 futbolcu daha alabiliriz. Bunu da zaman gösterecek. Takımdan gitmek isteyen bizim de düşünmeyeceğimiz oyuncular da olabilir. Transfer piyasası her şeye açık. Transferin son gününe kadar her şey olabilir. Bunun için de beklemedeyiz. Rizespor’da giden de gelen de olur. Gitmek isteyene, gönlü Rizespor’da olmayana ‘dur’ demeyiz göndeririz. Bu iş zorlamayla olmaz” dedi.

Ligin ikinci yarısının zorlu bir mücadeleye sahne olacağının altını çizen Başkan H.Kemal Yardımcı, “Bundan sonrası sıkı çalışmak, devamlılık ve disiplin önemli. O da teknik kadronun ve futbolcuların işi. Sıkı bir şekilde disiplinli ve istikrarlı bir şekilde çalışacaklar. Kendilerine iyi bakıp kollayacaklar. Sezonun ikinci yarısına yeni transferlerimizle birlikte iyi hazırlandığımızı söyleyebilirim fakat eksik ve fazlamızı oynayacağımız maçlarda göreceğiz. Ben çok umutluyum. İkinci yarı Rizespor için çok iyi olacak. Hocalarımıza da söyledim. İlk yarıda attığımız golün bir fazlası, yediğimiz golün yarısını yersek Rizespor Süper Lig’e çıkar. Bunun için de ilk haftadan işi sıkı tutacağız” diye konuştu.

Rizespor taraftarının başarıya ve skora bakarak maçlara geldiğine dikkat çeken Başkan Yardımcı, “Taraftar tribünleri doldurursa bu iş çok keyifli olur. Fotoğraf tamamlanmış olur. Bu olmazsa eksik kalır. Bizim taraftarımız, iyi futbola ve sonuca pirim verir, kötü futbolu ise beğenmeyip ilgi göstermiyor. Bizim de oyuncularımızdan iyi futbol ve iyi sonuçlar  elde etmelerini bekliyoruz. Bunu da bekleyip göreceğiz. Ben taraftarımızdan umutluyum” dedi. Zor bir görev üstlendiklerini belirten Yardımcı, “Bu zor görevin içinde, sıkıntı, sevinç, üzüntü ile birlikte, yağmur çamur, sis, kar ve güneşli havalar da var. Biz güneşli havaların fazla olması için çalışıyoruz. Futbolun cilvesi olan sıkıntıyı herkes kabul edecek. Bu böyle bir iş” dedi.

Leonard Kweuke ile ilgili de önemli açıklamalar yapan Başkan Yardımcı, şunları söyledi: “Kweuke’ yi satmak istiyoruz diye bir imaj sakın oluşmasın. Elbette her futbolcu satılabilir ya da alınabilir. Kweuke sözleşmeli futbolcumuz. Almanya’da dizinden ameliyat oldu. Yaklaşık 1.5 ay sonra takımla birlikte olacak. Tedavi sürecinin istediğimiz gibi sürmesini umut ediyorum. Tabi bu sürede Rizespor’a ve ona yarayacak bir transfer teklifi gelmediği taktirde de başımızın üstünde yeri var. Yeter ki elimizde sağlam bir Kweuke olsun. Kweuke ve Murıç ile birlikte Rizespor kötü ve iyi hava dinlemeden gider. Kweuke için iyi bir teklif gelirse bunu da değerlendiririz” diye konuştu.

Haberler