Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Sosa sorgusu

Sosa sorgusu

Kupadan elenen Trabzonspor’da Teknik Direktör Çalımbay’ın kadro kurgusu hem şaşırttı hem de tepkileri beraberinde getirdi

Ziraat Türkiye Kupası son 16 tur rövanş maçında sahasında Atiker Konyaspor’a elenen Trabzonspor’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın kadro tercihine yönelik eleştirileri de beraberinde getirdi. Gerek Antalya’daki kampta gerekse kamp dönüşü Trabzon’da düzenlediği basın toplantısında, “Konyaspor’la oynayacağımız Kupa maçına en iyi kadromuzla çıkacağız. Bu maçın telafisi yok. Çünkü turu geçmek istiyoruz” ifadelerini kullanırken, maça çıktığı kadro ise kafalarda soru işareti yarattı.

GEÇ GELDİ AMA ÇOK ÇALIŞTI

Kampa bir gün gecikmeli olarak katılmasına karşın, antrenmanlardaki performansı ve aradaki açığı kısa zamanda kapatmasıyla dikkatleri çeken Arjantinli oyuncu Sosa’nın Konyaspor maçında 11’de olmaması ise tepki çekti. Haftalardır düşüş yaşayan genç oyuncu Yusuf Yazıcı’nın böylesine önemli ve telafisi olmayan bir maçta 11’de oynatılması ve Sosa’nın kenarda bırakılması ise maç sonundaki tepkilerin artmasına neden oldu.

USTA DA ÇOK UMUTLU
Öte yandan Kulüp Başkanı Muharrem Usta’ da Sosa’dan beklentilerin fazla olduğunu dile getirmişti. Usta gerek Antalya kampını ziyaretinde gerekse yaptığı açıklamalarda, “Sosa Trabzonspor’da özellikle ikinci yarıda çok iyi işler yapacak. Devre arasından sonra gerçek Sosa’yı izleyeceğiz. O da kendisinden beklentileri çok iyi biliyor. Takımımıza çok büyük katkıları olacak. Sosa’yı kazanacağız” yönünde açıklamalarına karşın Çalımbay’ın oyuncuya şans vermemesi ise, ‘Başka bir sorun mu var’ sorusunu gündeme getirdi.  

Haberler