Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Mutlu Son Çok Yakın

Mutlu Son Çok Yakın

Yeşil-mavililer, Vedat Muriç ile birlikte İlhan Depe ve Koray Altınay’ın transferlerini bitirme aşamasına getirdi

Yeniden Süper Lig’e dönmek isteyen Çaykur Rizespor’da hareketli günler yaşanıyor. Devre arasında kadrosunu takviye için sınırları zorlayan yeşil-mavililer transfer bombalarını üst üste patlatmaya hazırlanıyor. Transferde farklı alternatifleri devreye sokan Rizespor belirlediği transfer şartlarında sunduğu teklifler doğrultusunda önemli mesafe kat etti. Defansa, orta sahaya ve forvete takıma seviye atlatacak isimleri almak isteyen yeşil-mavililerin transferdeki ön detaylarına Günebakış ulaştı.

Bir süredir Gençlerbirliği’nden Vedat Muriç’i kadrosuna katmaya çalışan Çaykur Rizespor, Kosavalı oyuncu için pazarlıklarda son aşamaya kadar geldi. Yeşil-mavililerin sezon sonuna kadar kiralık olarak almak istediği Muriç’e sezon sonuna kadar son olarak 200 bin Euro ücret teklif ettiği ve transferin bitmesinin artık deyim yerindeyse an meselesi. İlhan Depe ile daha önce prensipte anlaşan yeşil-mavililer, İlhan’ın Karabükspor’dan alacakları nedeniyle resmi imza atamamıştı.

İlhan’ın Karabükspor’dan olan 800 bin TL alacağı konusunda kulübüyle görüşmelerin sürdüğü ve yaşanın pürüzlerin çözülmek üzere olduğu öğrenildi. İlhan’ın transferinde de sona yaklaşan Rizespor’un her konuda anlaştığı tecrübeli oyuncuyla birkaç gün içinde anlaşma yapması bekleniyor. Osmanlıspor’un kadrosunda düşünmediği Koray Altınay transferinde de önemli mesafe kat edildi. Gurbetçi oyuncunun Rizespor’ dan 1.5 yıllığına 550 bin Euro istedi.

Yeşil-mavililerin bir süredir transfer edebilmek adına yoğun mesai harcadığı Koray Altınay ve menajeri ile yaptığı görüşmelerde önemli mesafe kat etti. Son olarak 480 bin Euro ve bonuslarla birlikte şampiyonluk pirimi ve bu transferinde bugün ya da yarın bitirmeye çalıştığı bildirildi. Transfer komitesi başkanı Hasan Kartal, transferde önemli mesafe kat ettiklerini belirterek, “Aceleci davranmadık. İstediğimiz oyuncuların transferinde sona geldik. Her şeyi Rizespor’un menfaatleri için yapıyoruz” dedi. 

ALİHAN TELATAR - ANTALYA

Haberler