Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kimse ikna edemedi!

Kimse ikna edemedi!

Arjantinli oyuncu Mas bir devre arası geldi yine bir devre arası gitti… Usta ve Çalımbay’ın girişimleri sonuçsuz kaldı

Trabzonspor’un geçtiğimiz sezon devre arasında renklerine kattığı Arjantinli oyuncu Emmanuel Mas bir yıl sonra yine devre arasında bordo-mavili renklere veda etti. Geçtiğimiz sezonun devre arasında Trabzonspor’a San Lorenzo’dan transfer olan 28 yaşındaki sol bek, bu sezon 16 maçta Trabzonspor formasını giyerken 1 asistlik performans sergiledi. Bordo-mavili takımdan ayrılmak ve ülkesi Arjantin’e dönmek istediğini her fırsatta dile getiren Mas, Arjantin liginin zirvesinde yer alan Boca Juniors’la prensipte anlaşma sağlamış ve bu yönde gitme kararını yönetime de bildirmişti.

Mas’ın gidişi bordo-mavili taraftarlar arasında çok fazla kabul görmese de oyuncunun kendi ücretinden de vazgeçecek kadar fedakarlık yapması, bu transferi ne kadar istediğinin bir göstergesi gibiydi. Mas’ın gitmek için hemen her şeyi yapmasına karşın Trabzonspor cephesinde ise oyuncunun ayrılmaması için Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın da devreye girerek kendisiyle bir görüşme yaptığı öğrenildi. Mas’ın Çalımbay’a bu görüşmede, kalması halinde artık takıma bir katkısının olamayacağını söylediği öğrenildi.

Bu transfere dair bir başka ayrıntı da ortaya çıktı. Boca Juniors Kulüp Başkanının, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın transfere onay vermemesi nedeniyle, prensipte anlaştıkları Mas’ı açıklamak üzere yaptığı toplantıyı yarıda kestiği buna sebep de o esnada Rıza Çalımbay’ın Mas’la telefon görüşmesi yaptığını öğrenmesi olduğu kaydedildi. Mas’ın gitmesi halinde bir transfer ihtiyacının daha doğacak olması Trabzonspor yönetimin bu transfere sıcak bakmamasındaki en önemli etkendi. 

Haberler