Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Siyonizm karıştırıyor

Siyonizm karıştırıyor

İran’da son günlerde meydana gelen protesto gösterilerini değerlendiren Erbakan Vakfı, İran’ın Siyonizm tarafından karıştırıldığını belirtti.

 ERBAKAN Vakfı, İran’da son günlerde meydana gelen protesto gösterileriyle ilgili açıklama yayımladı. Vakıftan yapılan açıklamada gösterilerin arkasında ABD, İsrail’in olduğunu ifade edilerek “Siyonizm’in yönettiği ABD ve İsrail’in çıkarları doğrultusunda hareket etmeyen İran kontrol altına alınmaya çalışılıyor.” denildi.

Yaşanılanların “Büyük Orta Doğu Projesi” dâhilinde İran’ın ABD ve İsrail’in arzu ettiği sisteme uygun bir yapıya dönüştürülmesi ve Siyonizm’e karşı tehdit potansiyeline sahip olan bir ülke konumundan arındırılmasıyla ilgisi olduğunun kaydedildiği açıklamada “İran’ın enerji zenginliklerinin kontrol altına alınması ve Ortadoğu’da siyasi dengelerin tamamen ABD ve İsrail lehine çevrilmesi ve daha da önemlisi İsrail güvenliğinin daha da sağlam zemine oturtulması amacıyla İran’ı kaos ve belirsizliğe sürüklemeyi amaçlayan protesto gösterileri için düğmeye basılmıştır. ABD ve İsrail’in çıkarları doğrultusunda hareket etmeyen bir ülke tanımına uyduğu için İran’ın kontrol altına alınabilmesi için söz konusu güçler uzun bir zamandan beri muhalifleri destekleyip örgütledikleri ve Proxy (vekâlet) savaşı için bu ülkeyi yakın takibe aldıkları bilinen bir gerçektir.” ifadelerine yer verildi.

Milli Görüş Lideri Eski Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın özellikle vurguladığı “Suriye ve Irak’tan sonra sıra İran ve Türkiye’ye gelecek.” sözünün şu anda daha da büyük bir anlam ifade ettiğinin vurgulandığı açıklamaya şöyle devam edildi: ABD ve İsrail’in tüm bölgeyi kontrol ve ipotek altına alabilme girişimleri son dönemlerde iyice hız kazanmış durumdadır. Özellikle ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak görmesi ve büyükelçiliğini buraya taşıma kararından sonra, İran’ın gerek İslam İşbirliği Teşkilatı’nda gerekse çeşitli platformlarda Kudüs’ün Filistin’in 'bölünmez' başkenti olduğuna dair kararlılığı sonrası bu gelişmelerin hız kazanması dikkat çekicidir.”                                    

Berkant PARLAK

Haberler