Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Projede kot hatası çıktı

Projede kot hatası çıktı

Ortahisar Belediyesinin Pazarkapı Mahallesi’nde yapımı devam eden yeni binasında kot hatası ortaya çıktı. Konuyu Ortahisar Belediye Meclisinde gündeme getiren CHP’li Turgay Şahin’in sorusunu cevaplandıran Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “İfade ettiğiniz husus doğru ancak projede gerekli tadilat yapıldı ve hata düzeltildi.” dedi.

Ortahisar Belediyesinin Pazarkapı Mahallesi’nde yapımı devam eden yeni binasında kot hatası ortaya çıktı. Konuyu Ortahisar Belediye Meclisinde gündeme getiren CHP’li Turgay Şahin’in sorusunu cevaplandıran Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “İfade ettiğiniz husus doğru. Ancak projede gerekli tadilat yapıldı ve hata düzeltildi.” dedi.

Ortahisar Belediye Meclisinin 2018 yılı Ocak ayı çalışmaları, Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç başkanlığında başladı. Yoklamanın ardından söz alan CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri gündeme dair sorular yönelterek Başkan Genç’ten cevap istedi.

HAVALİMANI DOĞAL GAZ KULLANMIYOR MU?

İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, havalimanından siyah dumanların yükseldiğini belirterek “Havalimanında doğal gaz var ancak gün ortasında havalimanı kulesini dumanlar kaplamış. Bazı kurumlara ceza uygulanırken devlet kurumu olan Devlet Hava Meydanlarına ait olan kulenin bacasından siyah dumanlar yükseliyor.” ifadelerini kullandı. Başkan Ahmet Metin Genç, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Orada doğal gaz var. Neden kullanmadıklarını araştıracağız. Doğal gaz önemli. Yüzde 80’i geçtik merkezde. Bazı kapılarımızda kutu olup da doğal gaz kullanmayan vatandaşlarımız var. Kullanılması ile ilgili ceza gündeme gelmişti. Bunu biz de yeniden gündeme getirelim.” dedi.

ORTAHİSAR NE KADAR ASFALT VE BETON YOL YAPACAK?

CHPli Meclis Üyesi Turgay Şahin ise Meclis Başkanlığına yol çalışmaları ile ilgili yönelttiği sorusunda “Beton yol ve asfalt yolun yanında kuru yoldan bahsediliyor. Ortahisar Belediyemiz sınırları içinde ne kadar daha asfalt, beton ve kuru beton yol yapılacak?” ifadelerini kullandı. Başkan Ahmet Metin Genç ise Şahin’in sorusuna verdiği cevapta “27 Aralık itibarıyla belediyemizin sayfasında olan bilgiler güncel, bundan sonra da yapacaklarımız güncel olan yayınlanacak. Bin 790 kilometre yol ağımız var. Güneye giden köylerimizde epey bir aksaklık vardı. Oralara ekstra bir hizmet verdik. Dışarıda asfalt çalışmasına girmeyeceğiz. Merkez ağırlıklı çalışacağız ve yüksek kotlu yerlerde beton çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Turgay Şahin, Belediye Meclisinde yönelttiği soruda inşaatı devam eden Belediye Hizmet Binasında giriş kotunun yol kotundan yüksek olduğunu da söyleyerek, “Bir sohbette Pazarkapı’da inşaatı devam eden belediye hizmet binasının giriş kotunun yol kotundan yüksek olduğunu öğrendik. Bu telafisi mümkün olmayan zarar doğurur. Bir yetkili ise yol kotunun bir miktar kalkacağını söyledi. O yol kotu nasıl 1-1,5 metre yükselecek?” diye sordu. Konudan haberdar olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise soru üzerine yaptığı açıklamada, “İfade ettiğiniz husus doğru. Ancak projede gerekli tadilat yapıldı ve hata düzeltildi.” dedi.

Haberler