Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Araklı ve Hayrat ‘gaz’lanıyor

Araklı ve Hayrat ‘gaz’lanıyor

Aksa Doğal Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, Araklı ve Hayrat’a 2 gün içinde doğal gaz götüreceklerini açıkladı.

AKSA Doğal Gaz Dağıtım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, Trabzon’un Araklı ve Hayrat ilçelerine 2 gün içinde doğal gaz götüreceklerini açıklayarak “Türkiye’de 27 il ve 165 ilçeye doğal gaz hizmeti veriyoruz. Araklı ve Hayrat’la birlikte bu yıl içinde doğal gaz götürdüğümüz ilçe sayısı 42'ye çıkacak.” dedi.

2017'yi 450 milyon liranın üzerinde bir yatırım hacmiyle kapatacaklarını ifade eden Arslan gelecek dört yılda 2,6 milyar liralık yatırım yapacaklarını ve bu kapsamda 52 ilçeye daha doğal gaz götürüleceğini söyledi. Bu miktarın Türkiye doğal gaz dağıtım sektörüne aynı dönemde yapılacak yatırımın yüzde 42'sine denk geldiğini belirten Arslan "Şu anda 2,5 milyon abonemiz var. 2021 itibarıyla abone sayımız da 3,7 milyona çıkacak. Türkiye’deki 1 3 milyon abone sayısının ise 17 milyona çıkması bekleniyor. Yani Türkiye’deki abone sayısının yüzde 22'si bizde olacak. Biz mevcut durumda yılda 8,7 milyar metreküplük doğalgaz dağıtıyoruz. Bu miktarın 2021 sonu itibarıyla 10,8 milyar metreküpe çıkacağını öngörüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.                       

 Berkant PARLAK

Haberler