Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Rize’de borç 41milyon Lira

Rize’de borç 41milyon Lira

Yeşil-mavililerin yeni yönetimiyle birlikte borcu da eridi

TFF 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Haydar Er, 2017 yılı sonu itibarı ile kulüp olarak toplam borçlarının 41 milyon 443 bin lira olduğunu açıkladı. Er, açıklanan borcun Süper Lig takımları için az olarak görülse de  bu borcun TFF 1. Lig seviyesi için çok ağır olduğunu söyledi. Ali Haydar Er, beraberinde Kulüp Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır ile birlikte Mehmet Cengiz Tesislerinde kulübün mali yapısı ve transfer çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TFF 1. Lig'de sezona 55 milyon 666 bin lira borç ile başladıklarına değinen Er, "Bu dönemde 31 Aralık itibarı ile futbolcu ve menajerlere 11 milyon 102 bin lira ödeme yaptık. 7 milyon 900 bin lira ise kulüp ortak giderleri için ödedik. Taksitli zorunlu borçlardan 2 milyon 595 bin lira ödedik. Bonservis borcumuz ile eski başkan Metin Kalkavan'a yaklaşık 13 milyon lira borcumuz vardır. Yılsonu itibarı ile 41 milyon 443 bin lira borcumuz vardır. Toplam da ise gelirimiz 36 milyon 469 bin lira gelir elde edebildik" dedi. Bundan sonraki yapılandırma ile sezon sonuna kadar futbolculara 13 milyon 197 bin lira ödeme yapacaklarını kaydeden Er, sezonluk toplam giderin yaklaşık 67 milyon lira olduğunu ifade etti. Metin Kalkavan'a 13 milyon 670 bin lira, Kayseri Erciyesspor kulübüne 6 milyon 160 bin lira borcun bulunduğunu vurgulayan Er, "Mali yapı ortada. Ödemelerimiz Süper Lig ödemeleri. Bir alt lige düşmenin bedelini Gaziantespor, Mersin İdmanyurdu Kayseri Erciyesspor'da görüyoruz. Tek gayretimiz Süper Lig'e çıkmaktır. Bu tablo TFF 1. Lig için ağır Süper Lig için hafif bir tablodur" diye konuştu.

Kweuke'ye birikmiş 2 milyon 502 bin lira borç olduğunu kaydeden Er, "Futbolcularımız anlayışlı davranıyor. Bire bir pozisyonları görüyoruz. Futbolcularımız bu konuda çok olumlu" şeklinde konuştu. Oğulcan Çağlayan transferinden kaynaklı Çaykur Rizespor'un Kayseri Erciyesspor'a verdiği senedin eski Başkan Ziya Eren'in çaldığı yönünde iddialar olduğunu ve kulübün bunu mahkemeye taşıdığını aktaran Er, sözlerini şöyle tamamladı:

"Muhatap Kayseri Erciyesspor'dur. Bu yönde belge aldık. Kayseri Erciyesspor kulübü ile mutabakatımız var. Mahkeme şubat ayında başlayacak. İstesek dahi ödeme yapamıyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mahkeme sonucunda ödeme yapacağız." Metin Kalkavan'ın alacağının adını dahi etmediğini ama alacağı para olduğunu kaydeden Er, Kalkavan'ın borcun yasal faizini kendisinin cebinden ödediğini bunun yıllık bedelinin 2,5 milyon lira olduğunu kaydetti.

 ALİHAN TELATAR

Haberler