Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Özel Clinart Hastanesi ilgisizliğin kurbanı oluyor

Özel Clinart Hastanesi ilgisizliğin kurbanı oluyor

Akçaabat’ta Aralık 2014’te hasta kabulüne başlayarak hizmete, ancak daha sonra ekonomik sıkıntılar yüzünden 2016 yılında kapanan Özel Clinart Hastanesi hala açılmayı bekliyor.

Böylesine bir yatırımın atıl bir şekilde kenarda bekletilmesi hem Akçaabat hem de Trabzon adına gerçekten üzüntü verici.

Akçaabat’taki STK’ların imza kampanyaları ve yerel yöneticilerin çabası ise bir türlü sonuç almaya yetmiyor.

2017 yılı Mart ayında Trabzon’a gelen dönemin Sağlık Bakanı şimdiki Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ,  konuyla ilgili bir soruya, “Benim de yeni haberim oldu. Şimdi öğrendim. Üzüldüm. Elimizden geleni yapacağız tabi ki… Kapalı kalmasını istemeyiz. Özel sektörü teşvik edeceğiz.” şeklinde cevap vermişti.

Aradan aylar geçti ama istihdam anlamında da bölgeye ciddi katkıda bulunan Clinart Hastanesi hala sorunlarını çözüp de hizmete girmiş değil.

Dün hastane ortaklarından Engin Çakır ile karşılaştık. Yeni bir gelişme olup olmadığını sorduk. Herhangi bir gelişme olmadığını sitemli sözlerle ifade etti.

Trabzon’un üst düzey yöneticilerinin artık Clinart Hastanesi’nin sorunlarını çözüp Trabzon kamuoyunun hizmetine sunması bekleniyor.

Haberler