Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kara güven tazeledi

Kara güven tazeledi

TRABZON Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkârlar Odasının gerçekleştirdiği olağan kongrede mevcut başkan Metin Kara yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. Tek liste ile gidilen seçimde Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası kongresinde 115 üye oy kullanırken, geçerli oyların tamamını alan Metin Kara, yeniden başkanlığa seçildi ve güven tazeledi. Kara, “Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Camiamıza ve milletimize hayırlı olsun.” dedi. 

TRABZON Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkârlar Odasının gerçekleştirdiği olağan kongrede mevcut başkan Metin Kara yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. Tek liste ile gidilen seçimde Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası kongresinde 115 üye oy kullanırken, geçerli oyların tamamını alan Metin Kara, yeniden başkanlığa seçildi ve güven tazeledi. Seçim sonucunda Ayakkabıcılar Odası Başkanlığına yeniden seçilen Metin Kara, “Güzel bir seçim dönemi geçirdik, Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Camiamıza ve milletimize hayırlı olsun.” dedi.

DAİMA ESNAF VE SANATKÂR İÇİN ÇALIŞTIK

18 yıldır Trabzon Ayakkabıcılar Odası Başkanlığını yürüten Metin Kara, odasının olağan kongresinde yeniden başkanlığa seçildi. Görev yaptığı süre boyunca, esnaf ve sanatkârın her zaman yanında olduklarını belirten Kara, esnaf ve sanatkâra hizmet için hiçbir beklentisinin olmadığını, daima ahi kültürüyle yetişen insanların yardımına koştuklarını belirtti. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda gerçekleştirilen seçim öncesinde açıklamalarda bulunan Metin Kara, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Esnaf ve sanatkârın düzelmesine kendini adayan kişiler onlara hep vefalı kalacaktır. 18 yıldır bu odanın başkanlığını yürütüyorum. Bizim yönetimimizde, kültürümüzde sen-ben yoktur. Burada bir düzen ve birlik vardır. Yanlış yapan gidecektir. Doğru yapan sevgi ve hoşgörüyle burcunda dalgalanmaya devam edecektir. Ön yargılı, hissi ve fevri davranışlarıyla davrananlar hak ve adalette boğulacaktır. Buralara kolay gelinmiyor, zembille gelen zembille gidecek. Merdivenleri tırnaklarıyla tek tek çıkanlar hizmet kervanında olmaya devam edecektir. Biz mükemmeli arıyoruz. Karnı ağrıyanlar teşkilatlara aday olmasınlar. Esnaf ve sanatkâr yarına ulaşmak için bugününü heba etmeyecektir. Esnafa hizmet ederken hiçbir beklentim olmamıştır. Kendimizi kader birliği yaptığımız arkadaşlarımıza feda ettik. Hakkımız varsa feda olsun. Oda seçimleri başladı. Sorun değil, çözüm üreten başkanlarımızın hepsine başarılar diliyor ve hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Tüm esnaf ve sanatkârların sorunlarına eğilmekte olduklarını da söyleyen Metin Kara, “Sorunların hepsine vâkıfız. Üyelerimizin rekabet gücünü artıracak her şeyi düşünüyoruz ve kararlar o yönde alınıyor. Biz ekonominin can damarıyız, mihenk taşıyız. Hiçbir üyemize mağduriyet yaşatmadık, yaşatmayacağız. Canla basla çalışacağız. Varlık nedenimiz Trabzon esnaf ve sanatkârının her alanda kalkınmasına katkı sağlamaktır.” şeklinde konuştu.

KERVAN HİZMET KERVANIDIR

Oda Başkanlığının ya da yönetimde bulunmanın hizmet kervanına katkı sağlamak olduğunu ifade eden Başkan Metin Kara, “Buralarda görev yaptığım sürece esnaf ve sanatkârın hakkını koruma adına tüm yönetici arkadaşlarla istişare ettik. Kimseye boyun eğmedik. Meslek odası başkanlarıyla etle tırnak gibi olduk. Hizmetin kavgasını ve mücadelesini yaptım. Tüm kamu kuruluşlarıyla iyi ilişkiler sağladık ve esnaf da bundan yarar sağlamıştır. Elimizi masaya vurduk, nasıl konuşulacaksa orada o sekliyle ifade ettik. Türkiye’nin her bucağında Metin Kara’yı tanırlar, bilirler hak için söylediklerimi ve söyleyeceklerimi bilirler. Burada ağalık olmaz, ağalığa hiç yer yoktur. Her dönem seçim vardır, sürekli pirincin taşları ayıklanacak ve kalacak pirinçler de pilav olacaktır. Esnafı kişilerin egemenliği altına sokmak mümkün değildir. Bu kervan hizmet kervanıdır.” diye konuştu.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler