Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Hasan Karal’ın Ardeşen sevgisi

Hasan Karal’ın Ardeşen sevgisi

AK PARTİ Rize Milletvekili Hasan Karal yurtdışı ziyaretinin ardından döndüğü Rize’de Ardeşen’de TÜGVA temsilciliğinin açılış törenine katıldı. günebakış’a Ardeşen yorumu yapan Karal, “Ardeşen kendisine gelen tüm destekleri hak etmiş, özellikli bir ilçemizdir.” dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Rize’nin 8. ilçe temsilciliği Ardeşen’de açıldı. Temsilcilik binasının açılış töreni öncesi Ardeşen Belediye Kültür Merkezinde program düzenlendi. Törene, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, TÜGVA Rize İl Temsilcisi Muhammet Yıldız, Derepazarı Belediye Başkanı Yakup Samangül, Eski AK Parti Rize İl Başkanı Yılmaz Katmer, RTSO Genel Sekreteri Gafur Karali, Rize Ziraat Odası Meclis Başkanı Hasan Dilsiz, Kendirli Belediye Başkanı Alaattin Serdar, Ensar Vakfı Rize Şube Başkanı Fethullah Şen, Rize İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Necmettin Yavaşi, MHP Ardeşen İlçe Başkanı Serkan Esirgemez, Saadet Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Hamza Eksilmez, ATSO Başkanı Recep Eksilmez, belediye meclis üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

KARAL: SİYASETE GÖKTEN ZEMBİLLE İNMEDİM

Gençlik teşkilatlarının faydasına inanan biri olduğunu belirten AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, “Siyasete gökten zembille inen birisi olmayan, tabandan yetişerek farklı farklı cemiyetlerde, vakıflarda ve derneklerde pişmiş biri olarak bu kuruluşların ne anlama geldiğini çok iyi bilen birisiyim. Gençlerimizi bu anlamda madden ve manen desteklemek birinci önceliğimiz ve görevimizdir.” açıklamasında bulundu.

BİZDEN SONRA GELECEK OLANLAR BUGÜNÜN GENÇLERİDİR

“Dün yoktuk, bugün varız, yarın da olmayacağız. Kâinatın yaratıcısı bu düzeni böyle kurmuştur.” diyen AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, “Bizden sonra gelecek olanlar bugünün gençleridir. Biz bu gençlere bu dünyayı teslim edeceğiz. Bu dünyada söz sahibi olacak olanlar siz gençlersiniz. Sizler de nasıl bir dünya bırakırsanız sizden sonrakilere de öyle bir dünya teslim edeceksiniz. Ne kadar çok kendinizi iyi yetiştirirseniz, modern bilimin gerekleriyle kendinizi iyi donatırsanız o kadar daha etrafınıza aydınlık saçarsınız. Dolayısıyla biz TÜGVA gençliğinin aklını başkasının emrine sunmayan, kim ne derse desin bilmiş olduğu doğru istikamete gitmekten çekinmeyen, iradeli, muktedir, ayakta durabilen omurgalı gençler olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu. AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, konuşmasına şöyle devam etti: “Bayrağına sadakatli, vatanını, milletini, ülkesini seven; bizi biz yapan değerlere gönülden bağlı, siyasi düşüncesi ve ideolojisi ne olursa olsun olmazsa olmaz değerler etrafında bütünleşebilen bir gençlik olmanızı arzu ediyoruz. Bugün dünyanın başına gelmiş en büyük felaket maalesef yanlış doldurulup yönlendirilmiş bir zavallı gençliktir. Bu gençliğin İslam dünyasına bela olduğunu görmekteyiz. Bir DEAŞ, El Kaide, El Şebab belası… Bugün Somali’yi kan golünü çeviren El Şebab bir gençlik hareketidir. Orta ve Kuzey Afrika’yı kan gölünü çeviren Boko Haram bir gençlik teşkilatıdır. El Kaide bir gençlik teşkilatıdır. Batı medeniyetinin İslam dünyasını parçalamak, bölmek ve bizi birbirimize düşürmek amacıyla sadece gençliği kullandığını çok iyi biliyoruz. Kafa koparan, kelle kesen, cami bombalayan ve bunu inancı için yapıyor, düşünebiliyor musunuz?  DEAŞ gidiyor Sina Çölü’nde cami bombalıyor ve 320 Müslümanı öldürüyor. Bu bombayı atan bir genç. Kendisini bomba hâline getirmiş olan bir genç. Üstelik Allahu Ekber diyerek gidiyor. Kardeşini öldürürken besmele çekiyor. Bu, insanlığın başındaki en büyük beladır. Öbür taraftan Türkiye, Somali’de bir hastane açıyor. Su kuyusu açıyor. Gençlik örgütü olan El Şebab, Türkiye’nin açmış olduğu su kuyusuna zehir atıyor. Türkiye’nin açtığı hastaneyi bombalıyor. Bu gençler ne şekilde yetiştirildiler ki kendi kardeşine besmele çekerek kurşun atıyor? Allahu Ekber nidalarıyla cami bombalıyor? Bu nasıl anlayıştır? Onun için gençlerimizi çok iyi yetiştirmemiz ve değerlendirmemiz lazım.”

İÇİNDE ALLAH KELİMESİ VAR AMA HİÇBİRİNİN ALLAH İLE BAĞLANTISI YOK

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal konuşmasını, “Türkiye’de Fetullah, İran’da Ayetullah, Yemen’i kan gölüne çeviren Ensarullah, Lübnan’da Hizbullah… Şu isimlere bakar mısınız? İçinde Allah kelimesi var ama hiçbirinin Allah ile bağlantısı yok.” açıklamasıyla sonlandırdı. Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezindeki törenin ardından TÜGVA Ardeşen İlçe Temsilcilik binasının açılış töreni yapıldı. Açılış kurdelesini AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Avni Kahya ve TÜGVA Rize İl Temsilcisi Muhammet Yıldız kesti.

Haberler