Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bekaroğlu Asgari Ücrete yapılan zammı yorumladı

Bekaroğlu Asgari Ücrete yapılan zammı yorumladı

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği zamlı asgari ücret rakamı açıklandı. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak yapılan zam miktarını eleştirdi. Bekaroğlu “4 kişilik bir aile için açlık sınırı 1608, yoksulluk sınırı 5 bin 238 TL, bir kişinin aylık geçim maliyetinin 1989 TL olduğu ülkemizde asgari ücret 1603 TL oldu. Oysa enflasyon yüzde 13, büyüme en az yüzde 7.5 olacak deniliyor. Bu ücrette enflasyon var ne de büyüme/refah payı var” diyerek tepki gösterdi.

Prof. Dr. Bekaroğlu oturduğu yerden sallamasını iyi bilenlerden. Hayatında 10 kişi çalıştırmış mı? Olayın iş veren boyutundan götürüsünü hiç düşünmüş mü? Asgari ücrette 200 TL’lik artış vergi ve SSK ile 300 TL ediyor. Anadolu’da 5 işçi çalıştıran basit bir müesseseye aylık maliyeti 1500 TL ediyor. Yıllık ise 18 bin TL. Hazır maaş alanlar için Asgari ücret 2600 Lira olmalı! Değil mi Mehmet hoca?.. 

Haberler