Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
CHP’nin Soylu iftirasına sessiz kalan STK’lar

CHP’nin Soylu iftirasına sessiz kalan STK’lar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu şehirde en büyük kıymeti başta TTSO olmak olmak üzere SİAD’lara verdi. TTSO’nun ürettiği Yatırım Adası Projesi Süleyman Bey olmasaydı bize göre gerçekleşmeyecekti. Yanlız Yatırım Adası değil Trabzon’dan giden hemen her sorun ve yatırım talebi karşılık buldu.

 Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın etrafını boşaltmak isteyen CHP, FETÖ eksenli bir projeyi yürürlüğe koyarak Soylu’yu siyasetten tasfiye etmek istedi. CHP, Soylu’nun AK Partiye geçişini bir FETÖ projesi olarak nitelendirdi. Halbuki tam da bu iddia bir FETÖ projesiydi.

CHP’nin bu absürt çıkışına en büyük tepkiyi Trabzon verdi. Önce AK Parti teşkilatları, belediyeler bir araya gelerek Soylu’ya sahip çıktı. Soylu’nun FETÖ çemberi içine sığmayacağını ve Soylu’dan FETÖ’cü olamayacağını ilan etti. Ardından çoğu İslami eksenli STK’lardan oluşun 60 STÖ ve gönülllü kuruluş Soylu’nun arkasında durarak Bakan’a kefaletini ilan etti.

Ancak gözler her şeye rağmen kentin en büyük ve farklı düşünen STK’larını aradı. TTSO, TTB, DKİB, SİAD’lar, Şoförler Odası ve Trabzon Gazeteciler Cemiyeti gibi STK’lar imza vermedi. Onlar bu olayı sessizce geçiştirmeyi yeğledi. Trabzon Barosunu katmıyoruz. O zaten CHP’nin arka bahçesi gibi.

Öğrendiğimiz kadarıyla TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu bu konudaki eleştirilere “Biz Mecliste gerekli tepkiyi gösterdik.” deyivermiş. Başka zaman kent sorunları için deklarasyon ve ilanlarla tavır sergileyen Suat Hacısalihoğlu bu kez önemsiz bulmuş olmalı ki kapalı mekanlardan seslenerek sözünün duyulmasını istemiş. ve tabii kimse duymamış. Bu tavır dışarıda siyasi bir tavır olarak algılanıyor ve Trabzon hassasiyetinin önüne geçtiği kaydediliyor. Keşke Suat Bey Soylu için kendisinden beklenen çıkışı sergileyebilseydi. “Bu çıkış aynı zamanda Trabzon içindir.” diyebilseydi...

Haberler